18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Unia im się znudziła

PiS chce POLEXIT! "Będziemy walczyć z brukselskim okupantem"

09.09.2021  19:17
Marek Suski osobiście opuści Unię Europejską?
Marek Suski osobiście opuści Unię Europejską? Fot: Pawel Wisniewski/East News

Polska szykuje się do wyjścia z Unii Europejskiej? Po ostrych słowach Ryszarda Terleckiego, który mówił o "szukaniu drastycznych rozwiązań" ws. UE, głos zabrał Marek Suski. Poseł PiS podczas uroczystości zorganizowanych z okazji 76. rocznicy uwolnienia żołnierzy Armii Krajowej z więzienia UB stwierdził, że Polska jest okupowana przez Unię Europejską. Kontrowersyjne przemówienie wywołało burzę wśród polityków opozycji.

Na materiale wideo opublikowanym przez Kondrada Frysztaka z PO widać, jak Marek Suski w trakcie uroczystości w Radomiu krytykuje władze miasta, mówiąc, że są "dziećmi milicjantów". Ostre słowa postanowił uargumentować tym, że "prezydent Radomia nie wyraził zgody na to zgromadzenie". Następnie poseł PiS wprost zaatakował Unię Europejską.

Polska nielegalna walczyła podczas II Wojny Światowej z niejednym okupantem. Walczyła z okupantem sowieckim, i będziemy walczyć z okupantem brukselskim. Bruksela przysyła do Polski namiestników, którzy mają Polskę doprowadzić do porządku i rzucić nas na kolana – mówił polityk.

Zdaniem Suskiego działania te przeprowadzane są po to "żebyśmy byli landem niemieckim, a nie państwem dumnych Polaków".

PiS szykuje się do POLEXITU?

Poseł PO Konrad Frysztak, który opublikował nagranie na Twitterze, określa zachowanie Suskiego jako "obrzydliwe".

Ostatnio antyunijne nastroje podsycał również Ryszard Terlecki, który zwrócił uwagę, że Polska nie będzie zgadzała się na rozwiązania, które ograniczają jej rozwój i wolność.

Powinniśmy myśleć nad tym, w jaki sposób możemy, jak najbardziej współpracować, żebyśmy wszyscy byli w Unii. To UE ma być taka, jaka jest dla nas do przyjęcia. Jeśli nie ustaną obecne spory, to  musimy szukać drastycznych rozwiązań - mówił Terlecki.

Przemówienia polityków PiS rozwścieczyły opozycję, która nazywa rząd "utrwalaczami ruskiego ładu". Część polityków uważa, że wyjście z Unii Europejskiej to tylko kwestia czasu.

Czytaj także