18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

odpalają bombę

Marihuana w Sejmie! Politycy biorą się za palenie trawki

12.12.2019  21:30
Marihuana w Sejmie! Politycy biorą się za palenie trawki
Marihuana w Sejmie! Politycy biorą się za palenie trawki Fot: Shutterstock

Palenie trawki będzie wkrótce legalne? Wielu Polaków na wieść o tym może zacząć tańczyć z radości. Temat wraca do Sejmu!

Legalizacja marihuany to coś, na co czeka wielu Polaków. Zielony susz konopi indyjskich nie tylko poprawia nastrój, ale pomaga też przy szeregu dolegliwości. Niestety... także uzależnia (całkiem jak cukier, kawa czy papierosy). I właśnie z tego ostatniego powodu, wciąż jest w Polsce nielegalny.

Jest jeden wyjątek - marihuana medyczna. Jak nazwa wskazuje, ma pomagać w chorobie, niestety, choć prawo od niedawna pozwala na jej posiadanie, trzeba się natrudzić o receptę, później walczyć o zdobycie jej w aptece, a na koniec słono za specyfik zapłacić. W Sejmie znaleźli się jednak ludzie, którzy chcą z tym skończyć. Całkowicie - postulują legalizację marihuany nie tylko dla celów medycznych, ale też rekreacyjnych.

giphy

Marihuana w Sejmie

Do palenia "trawki" przyznał się swego czasu Donald Tusk, lubował się w niej Rafał Trzaskowski, palić w Sejmie próbował Janusz Palikot. Jarosław Kaczyński nigdy w ustach jointa raczej nie miał, ba, zasłynął stwierdzeniem, że "marihuana nie jest z konopi". Miał za to blanta w ustach... minister zdrowia Łukasz Szumowski, który do "wzięcia bucha" przyznał się niedawno w jednym z wywiadów. Pewne jest jedno... każdy robił to nielegalnie. I każdy próbujący chciałby to zapewne zmienić.

Janusz Palikot na Marszu Wyzwolenia Konopii

Czy uda się w Polsce zalegalizować marihuanę? Jeszcze nie wiadomo, pojawia się jednak promyk nadziei dla jej amatorów. W rządzie znalazła się bowiem ponownie Lewica, wśród nich posłanka Beata Maciejewska. Pani poczyniła zaś ważny krok... złożyła w Sejmie wniosek o powołanie Zespołu ds Legalizacji Marihuany!

Zespół ma kilka celów. Po pierwsze celem jest to, żebyśmy w ogóle zaczęli rozmawiać o tym w szerokim gronie ludzi, którzy są zainteresowani tą kwestią, ekspertami i organizacjami pozarządowymi. Druga rzecz to jest to, żebyśmy mieli zdiagnozowane, jakie skutki ma dzisiaj obowiązujące prawo odnośnie marihuany i jakie będzie miało skutki zdrowotne, gospodarcze i społeczne w określonych wariantach

- wyjaśnia swoje postępowanie posłanka Lewicy.

Czemu jej na tym zależy? Bo sama lubi puścić sobie dymka.

Będąc osobą dorosłą chcę sobie zajarać legalnie i wiem, że są miliony takich osób jak ja

- mówi cytowana przez Polsat.

Przeczytaj więcej
Komentarze