18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prezes PiS wybiera ofiarę!

Kaczyński wydali ważnego polityka?

Wojciech Kozicki
25.09.2020  19:45
Kaczyński poluje jak kot - kto będzie jego polityczną myszką?
Kaczyński poluje jak kot - kto będzie jego polityczną myszką? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Ustawa o ochronie zwierząt (ustawa futerkowa) wywołała polityczny kryzys, a Jarosław Kaczyński musi pokazać kto jest bezlitosnym szeryfem na tym dzikim zachodzie. Mówiło się, że wysiudany ze stanowiska Zbigniew Ziobro, ale teraz pod katowskim mieczem prezesa znalazł się… Mariusz Kamiński!

Zjednoczona Prawica drży w posadach, a minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w każdej chwili może wylecieć z hukiem. Tak właśnie kończy się drażnienie Jarosława Kaczyńskiego! Kto padnie ofiarą jego zemsty? Niektóre media wskazują, że stanowisko straci minister-koordynator służb specjalnych i szef MSWiA Mariusz Kamiński!

Zbigniew Ziobro czy Jarosław Kaczyński? Kaczyński wybierze ofiarę

Jak podaje Interia, Kamiński miałby odejść, ponieważ drze koty z Mateuszem Morawieckim. Pojawiły się również plotki, że w grę wchodzą „względy zdrowotne i osobiste”.

Czy rzeczywiście szef MSWiA odejdzie? Sprawę postanowił skomentować wiceszef MSWiA Maciej Wąsik. W rozmowie z „Interią” uspokaja, że Kamiński nigdzie się nie wybiera. Skąd więc informacje o odejściu Kamińskiego? Wasik podejrzewa, że „szef ma urodziny, a plotki rozpuszczają ludzie mali, którzy przy takiej okazji lubią pstryknąć w nosek”.

Pewnie, że zostaje. Informacje o dymisji Kamińskiego to bzdura. W mojej ocenie pozycja jego pozycja jest pewna. To ważny, silny filar rządu – powiedział Wąsik.

Jedno jest pewne – Jarosław Kaczyński musi zaprowadzić dyscyplinę wśród zbuntowanych polityków. Na samym lekkim klapsie lub pogrożeniu palcem się nie skończy – kto zostanie więc ukarany dla przykładu?