18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

był we Włoszech

Marszałek Grodzki ma koronawirusa? Polityk przechodzi testy!

Emilia Waszczuk
09.03.2020  18:45
Marszałek Grodzki ma koronawirusa? Polityk przechodzi testy!
Marszałek Grodzki ma koronawirusa? Polityk przechodzi testy! Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki został poddany testom na obecność koronawirusa SARS-COV-2. Polityk w ostatnim czasie przebywał we Włoszech.

W poniedziałek politycy PiS oburzyli się zachowaniem marszałka Senatu, który w czasie swojego urlopu śmiał wyjechać z Polski. Tomasz Grodzki udał się na prywatną wycieczkę do Włoch, a po przymusowym skróceniu wakacji, poszedł prosto do pracy.

Docierają do nas informacje kolportowane przez media, że w ostatnim tygodniu we Włoszech przebywał z wizytą prywatną marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Pan marszałek nie odpowiada na pytania dziennikarzy, czy rzeczywiście był we Włoszech i zaryzykował zdrowiem nie tylko swoim, ale oficerów Służby Ochrony Państwa, którzy cały czas muszą mu towarzyszyć i jednocześnie zaryzykował zdrowiem senatorów, bo przyjechał prosto z lotniska na posiedzenie Senatu oraz wszystkich reporterów, którzy obsługują posiedzenia Senatu

- skarżył się w poniedziałek Adam Bielan z PiS.

Grodzki przechodzi badania

Marszałek Grodzki przyznał w końcu - faktycznie, przebywał we Włoszech, ale w regionie, w którym nie stwierdzono obecności koronawirusa SARS-COV-2. Postanowił jednak, by uspokoić Polaków, przejść badania laboratoryjne.

Wykonałem badania na obecność koronawirusa, aby pełniąc funkcje publiczne, nie narażać innych. Wynik otrzymam dziś wieczorem, mam nadzieję, że ujemny

- powiedział "Dziennikowi Gazecie Prawnej".

Być może inni przedstawiciele władz też byli na wakacjach we Włoszech, tylko tydzień czy dwa wcześniej? W przypadku dodatniego wyniku, powinni podać się kwarantannie lub hospitalizacji, w zależności od objawów - dodał.

Czytaj także
Przeczytaj więcej