18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielka zmiana

Będą województwa WOLNE OD MASECZEK. Ministerstwo potwierdza

14.05.2020  13:07
Będą województwa WOLNE OD MASECZEK. Ministerstwo potwierdza
Będą województwa WOLNE OD MASECZEK. Ministerstwo potwierdza Fot: Karol Makurat/REPORTER

Maseczki to jeden z najbardziej uciążliwych elementów ochronnych trwającej właśnie pandemii koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia planuje wkrótce nieco go złagodzić.

Maseczki ochronne dają nam się we znaki. Kiedy na dworze pogoda jest coraz bardziej letnia, zaczynamy mieć dość tego, że nie możemy oddychać pełną piersią. Niektóre kraje już rezygnują z noszenia ich na zewnątrz (np. Czechy), ale w Polsce sytuacja nie jest jeszcze tak optymistyczna.

Maseczki ochronne pójdą do kosza?

Ministerstwo Zdrowia ma dla nas jednak całkiem dobre wiadomości. Wiceminister Sławomir Gadomski skomentował nakaz noszenia maseczek w sposób dający nadzieję na pewne złagodzenie panujących restrykcji.

Są regiony, w których być może jesteśmy w stanie poluzować te obowiązki

– powiedział Gadomski.

Wiceminister zwrócił uwagę, że ostatnio największa fala zakażeń pochodzi z woj. śląskiego, a ledwie kilkanaście przypadków z woj. dolnośląskiego i małopolskiego. Aktualnie prowadzona jest analiza współczynnika zakażalności i gęstości zaludnienia w poszczególnych regionach. 

Wiele osób nie przestrzega nakazu noszenia maseczki np. w miejscowościach turystycznych. W ciągu 1-2 tygodni najprawdopodobniej zostanie zaproponowany nowy model zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych.

I myślę, że w ciągu może tygodnia, dwóch, zaproponujemy taki model związany z noszeniem maseczek, być może wyłączający pewne regiony, powiaty, województwa z tego obowiązku w przestrzeni otwartej. Raczej nie mówimy o tym, żeby zrezygnować z tego obowiązku w przestrzeniach zamkniętych

- podsumował wiceminister.

Miejmy nadzieję, że faktycznie już niedługo dotrą do nas jakieś dobre wiadomości.

Przeczytaj więcej
Komentarze