18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Radujmy się!

Koniec maseczek w Polsce. Szumowski w końcu zdradza konkrety

18.05.2020  18:12
Koniec maseczek w Polsce. Szumowski w końcu zdradza konkrety
Koniec maseczek w Polsce. Szumowski w końcu zdradza konkrety Fot: AGENCJA SE/East News

Maseczki ochronne w końcu będziemy mogli odłożyć do szafki? Łukasz Szumowski zdradza konkrety na temat tego, jak długo jeszcze należy zakrywać nos i usta w przestrzeni publicznej. Wiele osób się zdziwi. 

Maseczki ochronne zaczynają już denerwować Polaków. Obowiązek zakrywania nosa i ust wszędzie w przestrzeni publicznej jest bardzo uciążliwy. Teraz w końcu minister zdrowia zdradza, kiedy możemy się spodziewać zniesienia tego obostrzenia. 

Maseczki ochronne już niedługo odłożymy do szuflady? Wygląda na to, że w niektórych wypadkach tak właśnie będzie! Niedługo Polska może pójść śladem Czech, w których zniesiono obowiązek zakrywania twarzy np. na spacerach. 

Maseczki ochronne nie będą obowiązkowe?

Jak na razie, od 16 kwietnia wszyscy nie możemy oddychać na powietrzu pełną piersią. Chociaż pandemia koronawirusa się nie skończyła, to wyraźnie nieco przyhamowała, a to daje nam nadzieję na rychłe zniesienie obostrzeń.

W ciągu dwóch tygodni poznamy termin ewentualnego zniesienia obowiązku noszenia maseczek na otwartej przestrzeni w poszczególnych województwach

- ogłosił minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Domyślaliśmy się, że tak potoczy się w Polsce przyszłość maseczek ochronnych w najbliższych dniach - pisaliśmy nawet o tym tutaj. 

Jeśli się okaże, że te wskaźniki w województwach się utrzymują, to być może regionalnie będziemy wydawali taką decyzję, że w przestrzeni otwartej, na wolnym powietrzu te maseczki będzie można zdjąć, a w zamkniętych przestrzeniach, w komunikacji, w sklepach, we wszystkich miejscach, gdzie powietrze nie przepływa swobodnie, tam one pozostaną

- wyjaśnia szczegóły Łukasz Szumowski.

Abyśmy faktycznie już niedługo mogli oddychać pełną piersią! Tego nam zdecydowanie trzeba tej wiosny.

Przeczytaj więcej
Komentarze