Znowu zadyma

Maseczkowa awantura w Sejmie. Posłowie wykluczeni z obrad

30.11.2021  19:38
Kolejna zadyma w Sejmie
Kolejna zadyma w Sejmie Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Podczas wtorkowego posiedzenia Sejmu atmosfera była gorąca już od samego początku. Chwilę po wejściu na salę marszałek Elżbieta Witek wykluczyła z obrad posłów Konfederacji Jakuba Kuleszę i Grzegorza Brauna. Politycy po raz kolejny zlekceważyli apele o założenie maseczek.

Posłowie Konfederacji po raz kolejny w tym miesiącu zostali wykluczeni z obrad. Przed podjęciem tej decyzji marszałek Elżbieta Witek przypomniała, że zgodnie z regulaminem w posiedzeniu bez maseczek mogą uczestniczyć tylko te osoby, które wcześniej przedstawiły zwolnienia lekarskie.

Proszę o założenie maseczek. Jesteście państwo na sali obrad, obowiązuje moje zarządzenie, bardzo proszę, żeby je respektować. Proszę panów o założenie maseczek - apelowała Elżbieta Witek.

Na prośbę zareagował Krzysztof Bosak, który założył maseczkę. Ostrzeżenia marszałek nie zrobiły wrażenia na Grzegorzu Braunie oraz Jakubie Kuleszy, którzy nie zamierzali spełniać życzeń Witek.

Posłowie Konfederacji wykluczeni

Marszałek Sejmu jeszcze kilkukrotnie zwracała się do posłów, podkreślając, że uniemożliwiają oni prowadzenie obrad.

Obu panom posłom zwracam uwagę, że zakłócają panowie obrady Sejmu. Po raz kolejny proszę o założenie maseczek. Obu panów, na podstawie regulaminu Sejmu przywołuje do porządku i stwierdzam, że uniemożliwiają panowie prowadzenie obrad - powtarzała.

Gdy prośby i ostrzeżenia nie przyniosły oczekiwanego rezultatu, Elżbieta Witek poinformowała, że wspomniani wcześniej posłowie zostają wykluczeni z posiedzenia.

Podejmuję decyzje o wykluczeniu panów z posiedzenia sejmu. Zgodnie z regulaminem Sejmu, proszę opuścić salę - stwierdziła.

Po krótkich protestach posłowie posłusznie opuścili salę sejmową. To nie pierwszy raz, kiedy poseł Braun podważa istnienie pandemii, twierdząc, że rządowe restrykcje są o wiele groźniejsze od zarazy.

Czytaj także