18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mocne słowa

Morawiecki CHCE USUNIĘCIA PUTINA. Mówi o ataku na kolejny kraj

31.05.2022  14:54
Mateusz Morawiecki chce "usunięcia" Putina
Mateusz Morawiecki chce "usunięcia" Putina Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Mateusz Morawiecki w rozmowie z telewizją Sky News przyznał, że przegrana Ukrainy w wojnie wstrząśnie bezpieczeństwem całej Europy. Zdaniem premiera trzeba jak najszybciej zakończyć ten konflikt i "całkowicie usunąć Putina".

Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla Sky News mówił o znaczeniu wojny w Ukrainie oraz dramatycznych skutkach w przypadku zwycięstwa Rosji. Premier podkreślił też znaczenie sankcji, dodając, że powinny być tak ostre, jak tylko to możliwe.

Polska jest jednym z najbardziej radykalnych krajów, które proponują najostrzejsze sankcje, im szybciej i im ostrzej, tym lepiej. To jest nasze stanowisko od samego początku - mówił szef rządu.

Zdaniem polityka PiS "jeśli Europa i wolny świat przegrają tę bitwę, przegrają tę wojnę, nie będziemy już dłużej bezpieczni, bo ciągle będziemy zagrożeni i szantażowani przez Putina".

Putin może zaatakować kolejny kraj

Morawiecki odniósł się także do samego prezydenta Rosji, przyznając, że najlepiej, by został on "usunięty". Jednak nie będzie to takie łatwe..

Chcielibyśmy, oczywiście, by został całkowicie usunięty, ale reprezentuje brutalną siłę, Rosja jest supermocarstwem. Jeśli Ukraina ostatecznie przetrwa jako niezależne państwo, co jest naszym wyłącznym celem, dlatego wspieramy Ukrainę różnymi środkami, to będzie naszym zwycięstwem - stwierdził.

Kończąc, premier ocenił, że rosyjski przywódca raczej nie odważy się zaatakować żadnego kraju należącego do NATO. Natomiast zagrożona jest Mołdawia, której nie chroni żaden sojusz militarny.

logo Tu się dzieje