18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ma tupet?

Morawiecki NIE przeprasza za słowa o odwrocie wirusa. Polacy umierają

08.10.2020  15:19
Mateusz Morawiecki nie przeprosił za słowa o wirusie w odwrocie
Mateusz Morawiecki nie przeprosił za słowa o wirusie w odwrocie Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej, na której całą Polskę ogłoszono strefą żółtą - nie przeprosił za swoje niedawne słowa o wirusie w odwrocie. Premier najwyraźniej nie dostrzega w sobie żadnej winy za obecny stan rzeczy.

Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej bardzo mocno nawoływał do rozsądku i z kamienną twarzą ogłaszał nowe obostrzenia, które wprowadzono w kraju. Tymczasem wszyscy pamiętamy, że jeszcze przed wyborami zachęcał on ludzi (w tym seniorów szczególnie narażonych na tragiczne skutki COVID-19) do porzucenia lęku względem koronawirusa.

Wiele osób obwinia premiera Mateusza Morawieckiego o taki rozwój sytuacji, jakiego aktualnie jesteśmy świadkami. Latem wszyscy żyliśmy w Polsce całkiem beztrosko, mimo istnienia problemu pandemii. Były huczne wesela, urlopy i rozdawanie bonów turystycznych. Teraz mamy październik i zmagamy się z drugą falą koronawirusa.

Mateusz Morawiecki nie przeprasza za swoje słowa

Podczas gdy Polska staje się w całości żółtą strefą, w której wszędzie trzeba będzie obowiązkowo nosić maseczki - Mateusz Morawiecki wydaje się nie pamiętać o swoich nie tak dawnych słowach.

Jeden z reporterów zgromadzonych na konferencji prasowej postanowił więc zapytać wprost, czy premier Mateusz Morawiecki przeprosi za swoje słowa o wirusie w odwrocie. On sam najwyraźniej nie czuje się niczemu winny - jego komentarz dobitnie pokazuje, co tak naprawdę premier czuje w kwestii swojego ewidentnego błędu.

Szanowni Państwo, warto popatrzeć na pewien wykres, kiedy wirus w Europie i Polsce naprawdę był w odwrocie (...). Latem wirus osłabł, a niektórzy wnioskowali, że problem drugiej fali nie nadejdzie. My przestrzegaliśmy przed tym problemem...

- mówił Mateusz Morawiecki.

Premier ostatecznie nie przeprosił za swoje słowa o wirusie w odwrocie. Najwyraźniej uważa, że nie może mieć sobie absolutnie nic do zarzucenia. Tymczasem liczba zgonów i zakażeń rośnie niepokojąco każdego dnia...

Przeczytaj więcej
Komentarze