18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

trzy, dwa, jeden... bunt proepidemików

MORAWIECKI CHCE SZCZEPIĆ NA COVID MALUCHY?! Mówi o przymusie

14.07.2021  13:54
Mateusz Morawiecki chce obowiązkowych szczepień dla dzieci?
Mateusz Morawiecki chce obowiązkowych szczepień dla dzieci? Fot: NewsLubuski/East News

Antyszczepionkowi rodzice bąbelków się wściekną? Mateusz Morawiecki nie zostawia złudzeń: mówi o obowiązku szczepienia dzieci i ogłasza, że chce ochrony przed COVID-19 dla najmłodszych.

Polacy coraz bardziej boją się nauki, nie wierzą medycynie, wolą energię ze słońca i teorie spiskowe od sprawdzonych, przebadanych ze wszech stron metod. Obowiązkowe szczepienia coraz częściej omijają dzieci, których rodzice w dzieciństwie zostali zabezpieczeni przed ciężkimi chorobami i teraz uważają się za mądrzejszych od lekarzy czy naukowców. Co więcej, coraz silniejsza jest moda na imprezy w stylu "odra party", gdzie specjalnie zakaża się maluchy.

Dawne, niemal zapomniane już choroby wracają, a w Polsce i na świecie panuje pandemia. Naukowcy biją na alarm, bo szczepienia to jedyny sposób na zablokowanie koronawirusa. Teraz pojawiła się z kolei szansa na szczepionki dla dzieci.

Morawiecki chce szczepić dzieci

To, co w środę 14 lipca ogłosił Mateusz Morawiecki, może ostro rozwścieczyć wielu polskich rodziców, także tych głosujących na PiS. Premier przypomniał o obowiązku szczepień i oznajmił, że chciałby jak najszybciej zezwolić na szczepionki przeciw COVID-19 dla osób poniżej 12 roku życia.

Jeżeli będzie taka możliwość, to dopuścimy do szczepienia dzieci poniżej 12. roku życia. Szczepienia na wiele innych chorób są obowiązkowe

- powiedział stanowczo, jakby zapowiadając, że i szczepienia przeciw COVID niedługo staną się nie tylko przywilejem, ale też obowiązkiem.

Obowiązek szczepień i restrykcje dla przeciwników

Tymczasem w Polsce coraz częściej mówi się o tym, że szczepienia - przynajmniej dla niektórych grup - powinny  być obowiązkowe. Pojawiają się też pomysły nakładania obostrzeń i zakazów na antyszczepionkowców. W środę minister Michał Dworczyk przyznał, że rząd z uwagą śledzi poczynania Greków czy Francuzów, którzy postanowili, że osoby bez paszportów covidowych nie wejdą do restauracji czy pociągów. Dzień wcześniej szef GIS Krzysztof Saczka ogłosił, że prawdopodobnie w Polsce wkrótce wprowadzone zostaną obostrzenia dla osób buntujących się przeciw szczepieniom.

Czytaj także
Przeczytaj więcej