18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

nie do wiary

Polacy kochają Morawieckiego! Poparcie wielkie jak nos Pinokia

01.08.2022  17:55
Polacy kochają Mateusza Morawieckiego
Polacy kochają Mateusza Morawieckiego Fot: WOJCIECH STROŻYK/REPORTER

Niezbadane są wyroki Polaków? Najnowszy sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski zaskakuje - Mateusza Morawieckiego chce utrzymać przy władzy niemal połowa społeczeństwa!

Polska nie mogła wymarzyć sobie lepszego premiera! Tak przynajmniej twierdzi Jarosław Kaczyński. Prezes PiS jest przekonany i przekonuje o tym Polaków, że Mateusz Morawiecki to czyste złoto. Nikt nie da wam tyle, ile Mateusz obieca, nikt nie użyje tak barwnych i niezrozumiałych słów, by opisać rzeczywistość, nikt tak nie wywinie się od odpowiedzi na niewygodne pytania, jak on... Umiejętności szefa rządu moglibyśmy mnożyć i mnożyć, a lista byłaby długa jak nos Pinokia w godzinach szczytu. Nie czas jednak i miejsce na takie wywody. Dziś przychodzimy z innymi informacjami.

Specjalnie na zlecenie Wirtualnej Polski pracownia United Surveys sprawdziła, czy Polacy są zadowoleni z Mateusza Morawieckiego tak, jak Jarosław Kaczyński. Wiecie, to ponoć najlepszy premier w historii kraju, powinien więc cieszyć się stuprocentowym poparciem. Jaka jest rzeczywistość?

Pól Polski chce końca Mateusza Morawieckiego

Zacznijmy od tego, że sam Jarosław Kaczyński daleki jest od lidera zaufania, więc i do jego słów większość społeczeństwa podchodzi z wielkim dystansem. Podobnie jest z opinią o premierze. Polacy raczej jej nie popierają. Społeczeństwo jest w tej kwestii mocno podzielone. Choć przyznać trzeba, że Mateusz Morawiecki ma większą rzeszę sympatyków, niż jego partia.

Niemal taka sama liczba Polaków premiera popiera, co chce się go pozbyć. Na pytanie, czy obecny szef rządu powinien zostać zdymisjonowany przed upływem kadencji, aż 41,3 procent respondentów oznajmiło, że tak, jak najbardziej. Nadzieję daje jednak Mateuszowi Morawieckiemu druga grupa, ta, która twierdzi, że jeszcze rok na stołku nie zaszkodzi. Za utrzymaniem stanowiska przez polityka jest 44,2 procent badanych.

Jak długo Morawiecki będzie premierem?

Ile jeszcze potrwa władza Mateusza Morawieckiego? W ostatnim miesiącu Jarosław Kaczyński przekonywał, że skoro premier się sprawdza, to pociągnie także kolejną kadencję. Ludzie są zadowoleni, nie można go więc zmieniać. Czy tak się stanie? Niekoniecznie.

Kolejne sondaże wyborcze jasno wskazują - poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości topnieje, a opozycja, o ile się zjednoczy, przejmie władzę lekką ręką. Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, a wybory przebiegną tak, jak powinny, Mateusz Morawiecki utracić może stołek już jesienią przyszłego roku.

logo Tu się dzieje