18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wojna w PiS!

MORAWIECKI DO ODSTRZAŁU?! Jest nazwisko NASTĘPCY

27.09.2022  12:52
Morawiecki do odstrzału? Jest nazwisko potencjalnego następcy premiera
Morawiecki do odstrzału? Jest nazwisko potencjalnego następcy premiera Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER, AP/Associated Press/East News

Mateusz Morawiecki straci stołek premiera?! Wirtualna Polska donosi o gigantycznym konflikcie wewnątrz PiS. Jest tak źle, że część polityków chce dymisji szefa rządu!

Źle się dzieje w państwie duńskim, albo raczej polskim, a dokładniej w szeregach Zjednoczonej Prawicy. Ta, choć nazwa mówi swoje, od dawna ciągnie na oparach, a wewnątrz toczą się spory większe, niż wewnętrzne rozterki Jacka Kurskiego po zwolnieniu go z TVP.

Obóz rządzący przechodzi 2137 kryzys od przejęcia władzy przed kilkoma laty i tym razem jest ponoć naprawdę grubo. Do tego stopnia, że wytworzyły się dwa silne obozy, które próbują się zwalczać. A jednym z największych celów ma być obalenie władzy jeszcze niedawno najbardziej zaufanego człowieka Jarosława Kaczyńskiego - premiera Mateusza Morawieckiego.

Mateusz Morawiecki do dymisji?

Kto jest z kim? Kto kogo chce zniszczyć? Liderem jednej grupy ma być wspomniany już Mateusz Morawiecki, liderem drugiej Jacek Sasin. Konflikt się ponoć nasila, a coraz więcej osób dołącza do grupy nr. dwa. Podobno jest tak źle, że na posiedzeniu wyjazdowym, do którego dojść  ma jeszcze w tym tygodniu, może nastąpić próba przejęcia rządu!

Już wcześniej pojawiła się informacja, że za chwilę stołek straci najważniejszy człowiek premiera, dotąd ściśle i zaciekle chroniony Michał Dworczyk. Jak donosi Wirtualna Polska, stanowiska pozbawiony ma zostać także szef gabinetu premiera Krzysztof Kubów. Coś gorąco w tym KPRM.

Wirtualna Polska twierdzi, że Jacek Sasin ma gigantyczne wsparcie, między innymi od byłej premierki Beaty Szydło i koalicjantów z Solidarnej Polski.

W tym tygodniu ma dojść do wywołania kolejnej "dyskusji" o próbie obalenia premiera. Przeciwnicy Morawieckiego nakręcają działaczy z terenu. To ma wywołać presję na wymianę szefa rządu

- mówi serwisowi anonimowy polityk PiS.

Jakie są szanse na wymianę premiera? Raczej nie wielkie - to zbyt duże ryzyko w czasach największego od lat kryzysu. - Morawiecki pewnie pozostanie na stanowisku, ale w polityce wszystko jest możliwe i nie takie rzeczy widziałem - mówi jeden z polityków PiS.

Kto za Morawieckiego? Ekspertka podaje nazwisko "nowego premiera"

Tymczasem nad tematem potencjalnej dymisji w rozmowie z WP pochyliła się politolożka prof. Ewa Marciniak. Ekspertka twierdzi, że choć pozycja Mateusza Morawieckiego jest silna, a Jarosław Kaczyński ciągle go popiera, to jeśli dojdzie do wielkiego buntu w partii, mogą nastąpić zmiany.

Prezes Kaczyński, powiedział że "to dobry premier"; ale jest to jedno zdanie, jeden głos. Jakby sugeruje, że będzie uwzględniał też inne głosy. Wiemy, że premier jest tam wciąż nową osobą. Spora część polityków uważa się za bardziej zasłużonych

- mówi prof. Ewa Marciniak. I wskazuje, że w tej chwili najsilniejszym i najbardziej prawdopodobnym kandydatem na premiera jest inny zaufany człowiek Jarosława Kaczyńskiego, wicepremier i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Mariusz Błaszczak zostanie premierem?
Mariusz Błaszczak zostanie premierem? Fot: AP/Associated Press/East News

logo Tu się dzieje