18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

szczery do bólu

Premier STRACI STOŁEK? Kaczyński zdradza: Morawiecki to tylko pionek

Emilia Waszczuk
06.04.2021  09:18
Mateusz Morawiecki pożegna się ze stołkiem? Kaczyński powiedział prawdę o premierze
Mateusz Morawiecki pożegna się ze stołkiem? Kaczyński powiedział prawdę o premierze Fot: Piotr Molecki/East News

Mateusz Morawiecki wkrótce pożegna się z funkcją? Prezes PiS Jarosław Kaczyński zdradził, od czego (albo raczej - od kogo) zależą rządy premiera.

Powraca jak bumerang temat wymiany premiera w Polsce. Już jakiś czas temu po kraju poniosła się plotka, że nowym szefem rządu zostanie Daniel Obajtek, później wydało się jednak, że nowy ulubieniec Jarosława Kaczyńskiego lubuje się w dworkach za bezcen i wcale nie ma czystego sumienia.

Teraz znów mówi się o zagrożonej pozycji Mateusza Morawieckiego. Na temat jego rządów wypowiedział się, w rozmowie z "Gazetą Polską", prezes PiS. Zdradził, od czego zależy, jaki stołek kto piastuje w państwie i co musi robić Morawiecki, by swą posadę utrzymać...

Morawiecki to pionek w rękach Kaczyńskiego?

Jarosław Kaczyński po raz kolejny zapewnił, że nie ma zamiaru wymieniać premiera, a Mateusz Morawiecki ma jego pełne poparcie. Szef rządu nie zmieni się tak długo, jak prezes PiS będzie darzył go sympatią, aby więc utrzymać stołek, Morawiecki musi żyć w zgodzie z szefem partii...

Ma moje poparcie i zaufanie, bo gdyby nie miał, to nie byłby tym, kim jest

- powiedział z rozbrajającą szczerością Jarosław Kaczyński.

Na razie moje wsparcie mu to gwarantuje, choć oczywiście może się tak wydarzyć, że mój głos nie będzie miał takiego znaczenia - dodał prezes PiS.

Pozycja Morawieckiego słabnie?

O pozycji premiera Mateusza Morawieckiego we wtorek rano mówił też wiceszef PiS Marek Suski. Polityk oznajmił, że wymiana szefa rządu byłaby dla Polski wielką katastrofą.

Sytuacja jest dzisiaj taka, że premier Mateusz Morawiecki spisuje się dobrze. Ma nasze poparcie. Ma poparcie Polaków w trudnej sytuacji, jaka jest w tej chwili. Wymiana premiera, to byłaby katastrofa dla kraju. Absolutnie, takich zmian nie przewidujemy

- powiedział Suski w TVP Info.

Co ciekawe, polityk przyznał, że w polityce nic nie jest pewne i pozycja Mateusza Morawieckiego może się zmienić. Tymczasem od rana we wtorek niesie się wieść, że w rządzie doszło do buntu - nastąpił zdecydowany sprzeciw wobec projektu ustawy Jarosława Kaczyńskiego. Ten protest pozbawi premiera stołka?

Czytaj także
Przeczytaj więcej