18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

podłość ludzka bez granic

Obrzydliwe nagranie w sieci. Morawiecki: kto umrze, to umrze i trudno

Emilia Waszczuk
16.10.2020  17:34
Mateusz Morawiecki apeluje: stop fake newsom!
Mateusz Morawiecki apeluje: stop fake newsom! Fot: Piotr Molecki/East News

Premier Mateusz Morawiecki nie przejmuje się pandemią i rosnącą liczbą zgonów? W sieci krąży szokujący film. Uwaga! To fake news!

W czwartek premier Mateusz Morawiecki wziął udział w konferencji prasowej, na której ogłosił szereg nowych obostrzeń dla stref żółtych i czerwonych. Premier od kilku dni przebywa w kwarantannie po kontakcie z zakażonym koronawirusem oficerem SOP, w konferencji uczestniczył więc online. Nie znaczy to jednak, że jakkolwiek zmienił charakter swych wypowiedzi.

Mateusz Morawiecki mówił jak zawsze - używając wielu zbędnych słów, wypowiadając zdania mocno złożone, wyrzucając z siebie bujne myśli. W czasie wywodu, w którym opowiadał o sytuacji epidemiologicznej w Polsce i zalewie koronasceptycyzmu, odniósł się też do pomysłów pełnego lockdownu oraz rezygnacji z obostrzeń.

Mateusz Morawiecki śmieje się z koronawirusa i śmierci?

W piątek w mediach społecznościowych pojawił się i zaczął krążyć fragment czwartkowej konferencji. I to fragment nie byle jaki - z wypowiedzią premiera o śmierciach spowodowanych COVID-19.

Kto umrze, to umrze i trudno - mówi w filmie Mateusz Morawiecki.

Słowa te zdecydowanie szokują, spieszymy więc z wyjaśnieniem: są wyrwane z kontekstu. W obronie Mateusza Morawieckiego stanął więc w piątek sam... Mateusz Morawiecki. Filmik dotarł do premiera, a premier się oburzył i zagrzmiał: STOP FAKE NEWSOM.

Mateusz Morawiecki apeluje o odrzucenie teorii spiskowych

Na Facebooku szefa rządu pojawił się nowy wpis, w którym premier tłumaczy, iż wypowiedź została wyrwana z kontekstu, a wyciąganie jej jest obrzydliwą manipulacją. I cóż... to całkowita prawda. Mateusz Morawiecki owszem, wypowiedział słowa o umieraniu, ale są one częścią jego wywodu o osobach, które chcą zniesienia wszelkich obostrzeń.

Są w naszym społeczeństwie osoby, które uważają, że jakiekolwiek ograniczenia są niepotrzebne, powinniśmy przejść przez tę pandemię nie wdrażając takich ograniczeń. Kto umrze, to umrze i trudno. Są takie osoby, które tak uważają - mówił premier w czwartek.

Teraz apeluje: rozprzestrzeniajcie mój apel, zatrzymajmy fake newsy. I tłumaczy, że najważniejszym celem rządu w walce z pandemią jest ochrona zdrowia i życia ludzi oraz zminimalizowanie liczby zgonów.

Przestańcie wprowadzać ludzi w błąd. Oświadczam, że wszystkie nasze działania zmierzają właśnie w kierunku tego, by umierało jak najmniej osób. Chcemy chronić Polaków przed wirusem i przed fałszywymi informacjami.

Trzeba powiedzieć to głośno i wyraźnie - rozpowszechniając fake newsy, polityczne bądź innego rodzaju - pseudonaukowe, o rzekomych spiskach, nieskuteczności maseczek, grzybicach gardeł i setkach innych bzdur, szkodzicie sami sobie i dajecie więcej pracy tym, którzy właśnie heroicznie walczą o nasze zdrowie - lekarzom!

- napisał premier na Facebooku.

Przeczytaj więcej
Komentarze