18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

nowy rok, nowe możliwości

Koniec premiera Morawieckiego? Prezes zdecydował

Emilia Waszczuk
04.02.2021  12:53
Mateusz morawiecki pożegna się ze stołkiem?
Mateusz morawiecki pożegna się ze stołkiem? Fot: Jan Bielecki/East News

Premier nie będzie już premierem? Mateusz Morawiecki miałby pożegnać się z rządem i dostać nowe, prestiżowe stanowisko. Jarosław Kaczyński już zdecydował.

W ostatnim czasie premier Mateusz Morawiecki zniknął i nie pokazywał się na kolejnych konferencjach prasowych oraz nie udzielał wywiadów. Ludzie zaczęli spekulować, że być może nadszedł kres jego rządów - wszak obywatele się buntują, niezadowolenie społeczne rośnie, a on już kilka razy ogłaszał wygraną z pandemią, by później odnotowywać kolejne skoki zakażeń.

To właśnie za czasów rządu Mateusza Morawieckiego w Polsce dzieją się najgorsze polityczne przekręty, pieniądze znikają w niewyjaśnionych okolicznościach, gospodarka upada, bezrobocie rośnie, inflacja szaleje. Bo czy wcześniej słyszeliście, by któreś z ministerstw zawierało umowy na respiratory z handlarzami bronią, albo kupowało maseczki od instruktora narciarstwa?

Mateusz Morawiecki nie będzie już premierem?

I tak Polacy stwierdzili, że czas pożegnać się z Mateuszem złotoustym Morawieckim. Zaczęły się plotki, w dodatku "Gazeta Wyborcza" poinformowała, że Jarosław Kaczyński szuka nowego prezesa NBP i zastanawia się nad obecnym premierem.

Politycy PiS postanowili odpowiedzieć na te doniesienia i raz na zawsze (albo przynajmniej na chwilę obecną) uciąć plotki. W czwartek Krzysztof Sobolewski poinformował, że Jarosław Kaczyński podjął już decyzję w sprawie szefa rządu i nie zamierza jej zmieniać.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński jasno powiedział, że Mateusz Morawiecki będzie premierem minimum do końca tej kadencji

- oznajmił Sobolewski w Radiu ZET.

Polityk przekonywał także, że w PiS nie mówi się o zmianie pracy przez Mateusza Morawieckiego, on przynajmniej nie słyszał, by ktoś rozważał jego kandydaturę na szefa NBP.

Czytaj także
Przeczytaj więcej