18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

alternatywna rzeczywistość

Morawiecki fantazjuje. Ogłasza pokonanie epidemii, a tu skok zakażeń

06.06.2020  11:31
Mateusz Morawiecki: Polska wygrywa z epidemią
Mateusz Morawiecki: Polska wygrywa z epidemią Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Premier Mateusz Morawiecki zdaje się nie śledzić statystyk epidemiologicznych, bo po raz kolejny zapewnia, że sytuacja w Polsce jest opanowana. Tymczasem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnym gigantycznym ognisku koronawirusa.

W sobotę rano resort zdrowia przekazał pierwszy tego dnia raport o liczbie osób zakażonych koronawirusem SARS-COV-2. Okazało się, że wbrew zapewnieniom przedstawicieli rządu, na Śląsku wcale nie opanowano epidemii. Tylko w jednej kopalni - Kopalnia Węgla Kamiennego Zofiówka - odnotowano 190 nowych przypadków. W całej Polsce od wczorajszego popołudnia przybyło 259 zakażonych, a zmarło sześć osób.

W ostatnich dniach ogromne ognisko koronawirusa odnotowano w województwie łódzkim, kolejne duże ognisko mamy w Warszawie, wcześniej w Wielkopolsce. Ale - jak zapewniają rządzący - epidemia wygasa, a Polska radzi sobie najlepiej w całej Europie.

Fantazje premiera

Mateusz Morawiecki w sobotę rano pojawił się w RMF. Tam pytany był oczywiście między innymi o epidemię. Jeśli ktoś słuchał, mógł odnieść wrażenie, że polityk jest szefem rządu jakiejś innej, alternatywnej Polski.

Na pewno możemy powiedzieć, że sytuacja z koronawirusem jest coraz bardziej pod kontrolą - orzekł Morawiecki.

Przyznał jednak, że nie wie, kiedy epidemia się skończy - Na pewno wtedy, kiedy będzie szczepionka - oznajmił.

Dzięki komu Polska tak świetnie radzi sobie z koronawirusem i jak nikt inny właśnie pokonuje epidemię? Oczywiście dzięki Łukaszowi Szumowskiemu, do którego premier Morawiecki ma ponoć pełne zaufanie. Gdyby zaś ktoś się zastanawiał, dlaczego w ostatnich tygodniach pojawiły się oskarżenia o marnotrawienie pieniędzy przez ministra zdrowia i kupowanie sprzętu do walki z epidemią za zawyżone stawki, od znajomych... Cóż, to bezczelne ataki opozycji, która nie ma czego się przyczepić.

Mam pełne zaufanie do ministra Szumowskiego i uważam, że te ataki pojawiły się dlatego, że po stronie opozycji była niezdrowa nadzieja, że u nas sytuacja epidemiologiczna będzie zła, a okazało się, że Polska dobrze radzi sobie z pandemią.

Nie wiemy do końca, jak będzie przebiegać epidemia, ale wiemy, że ją świetnie dzięki ministrowi Szumowskiemu opanowaliśmy - dodał.

Duda na straży zdrowia

Nagle okazało się też, że ktoś jeszcze przyczynił się do wielkiego sukcesu Polski. To... Andrzej Duda, który od początku epidemii podobno zajmuje się pomocą Polakom i ratowaniem kraju, a nie kampanią prezydencką.

Współpraca z prezydentem jest bardzo pozytywna i to, że dzisiaj tak obronną ręką wychodzimy z największej pandemii od 100 lat i największego kryzysu od co najmniej 30 lat, zawdzięczamy świetnej współpracy prezydenta z rządem - oznajmił Morawiecki.

Od początku epidemii, a dokładniej od pierwszego zdiagnozowanego przypadku koronawirusa w Polsce, przebadano dotąd niespełna milion osób, z czego 25 669 zostało zakażonych. Z powodu COVID-19 zmarły w tym czasie co najmniej 1 143 osoby. Przypomnijmy jednak - w pierwszym miesiącu epidemii w Polsce, czyli w marcu, badano jedynie nielicznych, o testy nie mogły się nawet doprosić osoby z ostrymi objawami, objęte kwarantanną. Co gorsza, odnotowano także śmierci osób, które czekały na badania. Tych jednak nie wykonano.

Przeczytaj więcej
Komentarze