18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

1 listopada

Premier oficjalnie ogłosił: CMENTARZE BĘDĄ ZAMKNIĘTE

30.10.2020  15:53
Konferencja Mateusza Morawieckiego obostrzenia
Konferencja Mateusza Morawieckiego obostrzenia Fot: praszkiewicz/Shutterstock

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że 1 listopada w dniu Wszystkich Świętych, cmentarze będą zamknięte. To już oficjalna decyzja rządu. To właśnie listopad ma być teraz decydujący.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił decyzję w sprawie Wszystkich Świętych, czyli 1 listopada. Jak się okazuje, chociaż wiele osób w to nie wierzyło - cmentarze jednak będą zamknięte w całej Polsce. 

Polityk przyznawał, że druga fala koronawirusa zaskoczyła wszystkich rządzących, jest zdecydowanie groźniejsza i zmiotła poczucie bezpieczeństwa u tych, którzy jeszcze się go trzymali. 

Szybkie działania wiosną i latem dały nam poczucie stabilności. Druga fala, która przyszła, zmiotła to poczucie

- mówił na konferencji prasowej.

Cmentarze zamknięte na 1 listopada

Decyzja w sprawie Wszystkich Świętych wiele osób w Polsce zaskoczyła. Wydawać by się mogło, że do tego nie dojdzie, ale ostatecznie rząd podjął taką decyzję nawet wbrew nastrojom społecznym. Mateusz Morawiecki szczególnie podkreślał, że seniorzy powinni zostać w domu, jeśli wkrótce nie chcą również być odwiedzani na cmentarzu. Takie mocne słowa z jego ust zaskoczyły wszystkich.

Analizowaliśmy ten problem bardzo dokładnie. Dzień poprzedzający Wszystkich Świętych, Wszystkich Świętych i w Zaduszki - cmentarze będą zamknięte. (...) Dla mnie jest to sytuacja tragiczna. Tradycja jest mniej ważna niż życie

- mówił Mateusz Morawiecki.

Wiele osób mocno przeżyje tę decyzję, ale w walce z koronawirusem nie ma innej możliwości. Musimy rozpocząć izolację, jeśli chcemy wszyscy razem spędzić Święta Bożego Narodzenia.

Czytaj także
Przeczytaj więcej