18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

zatroskany premier

Morawiecki przeprasza za dramat w Polsce. Bierze winę na siebie?

Emilia Waszczuk
05.03.2021  09:25
Mateusz Morawiecki przeprasza za dramat w Polsce
Mateusz Morawiecki przeprasza za dramat w Polsce Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

Mateusz Morawiecki zrozumiał, jak źle jest w Polsce? Premier wystosował "przeprosiny". Usiądźcie, możecie być w lekkim szoku.

W ciągu jednego, pandemicznego roku, Mateusz Morawiecki kilka razy zapewniał, że wychodzimy z kryzysu. Już w lipcu, gdy Polska szykowała się do wyborów prezydenckich, przekonywał, że "wirus już nam nie zagraża", "nie trzeba się go bać", zamiast tego należy tłumnie iść do urn (nie tych cmentarnych oczywiście) i oddać głos na Andrzeja Dudę.

Później co najmniej dwa razy premier twierdził, że Polska wygrywa z pandemią. Czy wygrywała? To widzimy wyraźnie choćby dzisiaj, gdy kraj zalewa coraz silniejsza trzecia fala zakażeń. Sytuacja pandemiczna jest coraz tragiczniejsza, a Mateusz Morawiecki się kaja. Ale tylko trochę.

Premier "przeprasza" za dramat w Polsce

W czwartek 4 marca minął dokładnie rok od potwierdzenia pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce. Z tej okazji Mateusz Morawiecki zamieścił specjalny wpis w mediach społecznościowych, Premier przeprosił, ale na swój dość pokrętny sposób.

Chciałbym powiedzieć "przepraszam" za błędy i niedociągnięcia, które popełniliśmy

- napisał Mateusz Morawiecki na Facebooku.

Nie myślcie, że pan premier się w jakikolwiek sposób kaja! Mateusz Morawiecki wyjaśnił, że błędy wzięły się stąd, że nikt nie mógł przewidzieć tragedii, że przecież pandemia miała trwać kilka tygodni... Zapomniał jednak o tym, jak on i jego koledzy z rządu przekonywali rok temu, że Polsce wirus niestraszny, jesteśmy świetnie przygotowani i pokonamy go jednym małym paluszkiem.

Pandemia przerosła Morawieckiego?

Wielki i niezastąpiony Mateusz Morawiecki, pod którego rządami, w czasie pandemii, kupowane były respiratory od handlarza bronią i trefne maseczki z Chin, a na koronawybory Jacek Sasin zmarnował 70 milionów złotych, nie ma sobie samemu nic do zarzucenia. Ciągle twierdzi, że za pomocą szumnych tarcz antykryzysowych pomógł upadającym przedsiębiorstwom i wyprowadził gospodarkę z kryzysu, a Polakom zapewnił dostatnie życie.

Rok temu rozpoczęliśmy wspólnie walkę o to, jak będzie wyglądała nasza przyszłość. Tysiące osób, pomimo heroizmu i poświęcenia innych, odeszło od nas. Pożegnaliśmy przez ten rok wielu wspaniałych ludzi. W obliczu choroby, Boga i majestatu śmierci wszyscy pozostajemy równi. Oni na zawsze pozostaną w naszych sercach

- napisał Mateusz Morawiecki na Facebooku,

Od początku tego kryzysu ramię w ramię, solidarnie walczymy o każdą polską firmę, a obrona miejsc pracy jest, zaraz za ochroną życia i zdrowia, naszym najwyższym priorytetem, i przynosi wymierne efekty, które powinniśmy pokazywać w Europie i na całym świecie, zupełnie jak nasze unikatowe dziedzictwo "Solidarności". - czytamy.

W ciągu roku z powodu zachorowania na COVID-19 zmarło ponad 44 tysiące osób w Polsce. Kolejnym tysiącom Polaków życie odebrały paraliż służby zdrowia i brak dostępu do pomocy medycznej.

Czytaj także
Przeczytaj więcej