18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

COVID-19

Morawiecki przyznaje: "Popełniliśmy BŁĘDY"

30.10.2020  16:33
Mateusz Morawiecki o błędach PiS
Mateusz Morawiecki o błędach PiS Fot: praszkiewicz/Shutterstock

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej przyznał, że w Polsce podczas walki z COVID-19 popełniono błędy. Jednocześnie wydał decyzję ws. 1 listopada. Z pewnością pojawi się w Polsce wiele głosów oburzenia.

Premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji prasowej zaskoczył chyba wszystkich ludzi w kraju. Rząd podjął zdecydowaną decyzję o zamknięciu wszystkich cmentarzy w Polsce podczas świąt Wszystkich Świętych. 31 października, 1 listopada i 2 listopada nie będziemy mogli odwiedzić grobów naszych bliskich.

Mateusz Morawiecki przyznaje się do błędów

Co więcej, premier nie ukrywa, że polscy rządzący popełnili błędy w walce z koronawirusem. Aktualnie, każdego dnia bijemy przerażające rekordy zachorowań i nie jest to przypadek. Zdaniem polityka, druga fala pandemii jest zdecydowanie groźniejsza od tej, z którą mieliśmy do czynienia jeszcze wiosną.

Ta druga fala jest groźniejsza od pierwszej. (...) Popełniono błędy. Także my w Polsce popełniliśmy błędy

- stwierdził odważnie Mateusz Morawiecki.

Premier ma ogromne nadzieje na to, że już w styczniu pojawi się w Polsce upragniona szczepionka na koronawirusa. W pierwszej kolejności ma ona trafić do tych najbardziej potrzebujących, a więc do seniorów i służb medycznych. Premier podkreślił jednocześnie, że szczepienie na COVID-19 nie będzie obowiązkowe. Jedynie Ci, którzy będą chcieli się im poddać - będą mieli okazję to zrobić.

Podczas konferencji prasowej, Mateusz Morawiecki wspominał również o dzisiejszej propozycji ustawy aborcyjnej prezydenta Andrzeja Dudy, gwarantując, że wejdzie ona w życie. Podkreślał także, że strajk kobiet jest pełen zagrożenia epidemiologicznego.

Czytaj także