18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wieczorek poetycki

Morawiecki pisze wiersze. Przebił Słowackiego, wygłosił poemat o ojczyźnie

11.10.2019  17:59
Morawiecki pisze wiersze. Przebił Słowackiego, wygłosił poemat o ojczyźnie
Morawiecki pisze wiersze. Przebił Słowackiego, wygłosił poemat o ojczyźnie Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Premier Mateusz Morawiecki znany jest z dość specyficznego języka i czasem mocno niezrozumiałych form wypowiedzi. Teraz jednak przeszedł sam siebie - w Krasnystawie mówił iście poetycko. Czyżby właśnie uchylił rąbka tajemnicy i wyjął wiersze z szuflady?

Już za chwileczkę cisza wyborcza, ale politycy nie próżnują. Premier Morawiecki wrócił do polityki ze zdwojoną siłą, w dodatku, zdaje się, że uduchowiony.

W Krasnystawie szef rządu mówił jak poeta. Wygłosił istny poemat o ojczyźnie. I PiS oczywiście.

krętą drogą, pod górę,
wiatr wieje nam w oczy,
wiatr zagraniczny,
wiatr wewnętrzny,
ale nie poddajemy się
i idziemy
drogą ku silniejszej ojczyźnie

- powiedział, a wokół rozległy się brawa wyborczego zachwytu.

Zmieniać Polskę, nie Polaków

Z którym wielkim poetą chce konkurować pan premier? Tego nie wiemy. Wiemy jednak, że na tym krótkim wierszu wystąpienie Mateusza Morawieckiego się nie skończyło. Wzniośle opowiadał o tym, jakie cele ma PiS i na co w Polsce nie ma miejsca. Zapewnił, że jego partia chce zmieniać Polskę na lepsze. Polaków zmieniać nie zamierza.

W naszym słowniku rodzina, to nie jest miejsce eksperymentów, rewolucji obyczajowych, tylko to jest najwyższa wartość. W naszym słowniku konkurencyjność, to nie jest tania siła robocza, tylko wyższa płaca minimalna, wyższe wynagrodzenia dla Polaków. W naszym języku stabilne finanse publiczne, to zrównoważony budżet, możliwie zrównoważony lub niski deficyt budżetowy, a nie 100 mld zł, czy 70 mld zł, jak było w czasach naszych poprzedników

- mówił.

W naszym języku polityka społeczna, to nie jest żadna jałmużna, czy rozdawnictwo, tylko miara dojrzałości państwa polskiego. W naszym języku, trzynasta i czternasta emerytura, to nie jest rozdawnictwo, tylko to jest wyraz ogromnego szacunku dla naszych seniorów, dla tych, którzy odbudowywali kraj po II Wojnie Światowej. Dla tych, którzy w trudnych warunkach PRL-u i później, w trudnych warunkach III RP, byli na marginesie przemian. Jesteśmy to winni naszym seniorom

- przekonywał w Krasnystawie.

Namówił Was do oddania głosu na PiS? Jeśli nie, nie szkodzi. Najwyżej pójdziecie do piekła (więcej TUTAJ:  Nie głosujesz na PiS? Czeka cię piekło). My za to mamy dla was prezent, tę oto przepiękną grafikę:

Morawiecki i wiersz o ojczyźnie

Ps. A tutaj, w gratisie, inne próbki twórczości pana premiera. Tym razem spisane w Excelu.

Czytaj także