18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

SZOK I NIEDOWIERZANIE

Morawiecki: MAMY SZCZEPIONKĘ NA KORONAWIRUSA!

Emilia Waszczuk
21.10.2020  12:53
Mateusz Morawiecki ogłasza: mamy szczepionkę na koronawirusa
Mateusz Morawiecki ogłasza: mamy szczepionkę na koronawirusa Fot: RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER

Premier Mateusz Morawiecki zaskoczył w Sejmie. Polityk ogłosił, że mamy szczepionkę na koronawirusa, musimy jej tylko odpowiednio użyć.

Szczepionka na koronawirusa to dziś towar pożądany na całym świecie. Do tej pory jej wynalezienie ogłosiła Rosja, ale specyfiku nikt nie widział, a zakażenia w państwie Władimira Putina ciągle szaleją. Również w Chinach jest już ponoć szczepionka, okazuje się jednak, że podaje się ją ludziom bez odpowiednich badań, więc właściwie nie wiadomo, co przyjmują.

W Polsce wiosną uniknęliśmy wielkiej fali epidemii, choć początkowo szef GIS Jarosław Pinkas twierdził, że żadnego wirusa nie ma, maseczki można szyć z biustonoszy, a emocje chłodzić wkładaniem lodu w majtki. Później ten sam człowiek ogłosił, że nasz kraj ma lek na SARS-COV-2.

Ja wiem, że jest lek, jest lek na koronawirusa. To jest mikstura skomplikowana do stworzenia - zaczął. - Tworzymy ją we własnych głowach. To jest, proszę państwa, odpowiedzialność, wiedza, dostęp do rzetelnych informacji i coś, co trzeba nazwać samoodpowiedzialnością  - oznajmił.

Mateusz Morawiecki: mamy szczepionkę na koronawirusa

Minęło ponad pół roku i szczęśliwą nowinę ogłosił w Sejmie Mateusz Morawiecki. W środę premier zapowiedział kolejne kroki w walce z pandemią i możliwość zamknięcia szkół podstawowych. Wcześniej tego samego dnia Ministerstwo Zdrowia ogłosiło absolutny dobowy rekord zakażeń - ponad 10 tysięcy. Tym samym łączna liczba osób zakażonych koronawirusem SARS-COV-2 w Polsce przekroczyła 200 tysięcy.

Mimo tych dramatycznych i paraliżujących informacji szef rządu znalazł pozytyw, który może zadziwić obywateli. Ni stąd, ni zowąd ogłosił, że MAMY SZCZEPIONKĘ NA KORONAWIRUSA!

Do czasu aż ta szczepionka nie zostanie wynaleziona, aż odpowiednie lekarstwo nie zostanie wynalezione, proponuję, abyśmy tą jedną naszą, najważniejszą szczepionkę wszyscy zastosowali. Tą szczepionką jest solidarność. Razem wyjdziemy z tej walki zwycięsko - powiedział Mateusz Morawiecki.

To nas ochroni przed katastrofą?

Przeczytaj więcej
Komentarze