18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

halo policja!

Premier ponad prawem? Gigantyczna kara dla Morawieckiego!

30.07.2020  15:34
Mateusz Morawiecki złamał własne prawo. Będzie ukarany?
Mateusz Morawiecki złamał własne prawo. Będzie ukarany? Fot: Kancelaria Premiera/Facebook

Mateusz Morawiecki złamał prawo, które sam ustanowił! Premier został przyłapany i sfotografowany, ale czy poniesie karę?

Jeszcze niedawno premier Mateusz Morawiecki przekonywał, że epidemię koronawirusa mamy praktycznie za sobą, rząd nad nią w pełni panuje i nie ma się czego bać. Mówił także, że latem, przy wysokich temperaturach, wirus osłabnie. Mamy więc lato, upały i rekord liczby zakażeń od początku epidemii - w czwartek 30 lipca Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 615 nowych przypadków!

W ostatnich dniach rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz grzmiał w kolejnych mediach o nakazie noszenia maseczek ochronnych w sklepach. Przypominał, że to obowiązek, a jego nieprzestrzeganie może przynieść poważne konsekwencje - czasowe zamykanie placówek.

Morawiecki zapłaci karę?

Polacy mieli wziąć sobie jego słowa głęboko do serca. Tym bardziej że za brak maseczki/przyłbicy w sklepie grozi mandat 500 złotych i nawet 30 tysięcy złotych grzywny na wniosek sanepidu. Kto posłuchał? Na pewno nie premier.

Mateusz Morawiecki został przyłapany na robieniu zakupów bez zachowania bezpiecznego dystansu i bez osłony ust i nosa. Zrobiono mu nawet zdjęcia (zdjęcia pod tekstem!), które teraz krążą w mediach społecznościowych. Czy polityk poniesie jakąkolwiek karę, w obliczu dowodów na łamanie ustanowionego przez siebie prawa? Śmiemy wątpić...