18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

koronawirus w Polsce

BĘDZIE MROŻENIE GOSPODARKI W POLSCE! Morawiecki się wygadał

Emilia Waszczuk
12.10.2020  17:54
Premier Mateusz Morawiecki zapowiada ostre restrykcje i częściowy lockdown
Premier Mateusz Morawiecki zapowiada ostre restrykcje i częściowy lockdown Fot: Piotr Molecki/East News

Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej w KPRM przyznał, że rząd rozważa częściowy lockdown w Polsce. Kiedy i jakich ograniczeń mamy się spodziewać?

Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego i niespodziewane zapowiedzi. Polityk miał mówić o rolnictwie i rozwiązaniach dla rolników (w odpowiedzi na protesty przeciw piątce dla zwierząt), a odniósł się do pandemii koronawirusa. I przyznał: potrzebujemy wprowadzenia restrykcji i zakazów.

Lockdown w Polsce. Mateusz Morawiecki szczerze o mrożeniu gospodarki

W poniedziałek w KPRM odbyła się konferencja premiera. Mateusz Morawiecki jeszcze rano ogłaszał sukces w walce z epidemią, teraz zapowiedział surowe restrykcje. Wspomniał nawet o zamrożeniu gospodarki, którego... nie może wykluczyć.

Potrzebujemy tych restrykcji, zakazów, ale w takim zakresie, który nie doprowadzi albo doprowadzi w niewielkim stopniu do zamknięcia gospodarki - powiedział.

Choć rząd nie chce lockdownu, przyznaje, że może być on niezbędny. Premier oznajmił jednak, że politycy zrobią wszystko, by nie doszło do całkowitego zamrożenia gospodarki, bo to byłoby wyrokiem dla wielu przedsiębiorców, pracowników i finansów państwa. - Dlatego te racje trzeba wyważyć - stwierdził.

Mateusz Morawiecki zapowiada restrykcje i zamknięcia

Premier zauważył, że w Polsce część społeczeństwa chciałaby całkowitego lockdownu i ostrej walki z koronawirusem SARS-COV-2, inni postulują całkowite zniesienie jakichkolwiek obostrzeń. Rząd próbuje stanąć między nimi i znaleźć złoty środek. A Mateusz Morawiecki między słowami ogłasza, że już za chwilę możemy pożegnać się z imprezami czy miejscami spotkań...

Uważamy, zresztą po konsultacjach międzynarodowych, że nasze podejście do selektywnego zamknięcia niektórych dziedzin życia, zwłaszcza tam, gdzie one stanowiłyby o rosnącym ryzyku zakażenia koronawirusem jak np. imprezy masowe, zgromadzenia ludzi, którzy zgromadzą się wokół siebie bez maseczek, w takich przypadkach zdecydowanie domagamy się realizacji naszej strategii i będziemy ją egzekwować - oznajmił.

Wcześniej w poniedziałek marszałek Ryszard Terlecki rozprawiał o stanie nadzwyczajnym w Polsce. Polityk przyznał, że jeśli sytuacja stanie się krytyczna, PiS nie zawaha się go wprowadzić. Politycy myślą także coraz intensywniej o tym, by zamknąć cmentarze na Wszystkich Świętych. Tymczasem od soboty 10 października cała Polska jest żółtą strefą i powrócił nakaz noszenia maseczek. Od czwartku 15.10 na nowo obowiązywać będą z kolei ograniczenia w sklepach i godziny dla seniorów.

Przeczytaj więcej
Komentarze