18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

powiało chłodem

Morawiecki zdradził plan Kaczyńskiego? Straszy Polaków

Emilia Waszczuk
29.04.2020  14:29
Morawiecki zdradził plan Kaczyńskiego? Straszy Polaków
Morawiecki zdradził plan Kaczyńskiego? Straszy Polaków Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił w środę kolejne etapy odmrażania gospodarki. Przy okazji, między słowami, być może zdradził plany PiS na najbliższe tygodnie.

Czy wybory 10 maja się odbędą? A może PiS (choć nie pozwala na to kodeks wyborczy i konstytucja) przesunie je na 17 lub 23 maja? Tego ciągle nie wiadomo. Pojawiają się jednak głosy, że PiS ma plany, jak wybrnąć z trudnej sytuacji wyborczej.

Jednym z nich ma być wprowadzenie stanu klęski żywiołowej, jeśli do głosowania nie dojdzie. A jeśli to jednak się odbędzie? Partia zamierza ponoć ratować wtedy swoje dobre imię. Jak nieoficjalnie podano, tuż po przeprowadzonych niekonstytucyjnych wyborach korespondencyjnych, Jarosław Kaczyński zechce wprowadzić w Polsce stan wyjątkowy. Wszystko po to, by uniknąć ewentualnych protestów i wyciszyć nastroje społeczne, zamykając ludzi w domach i odbierając ich prawa.

Morawiecki się wygadał?

W środę Mateusz Morawiecki poinformował, że od poniedziałku 4 maja i od środy 6 maja część obostrzeń zostanie zniesionych. Zapowiedział także, że być może wybory prezydenckie trzeba będzie przełożyć, bo Senat utrudnia ich przeprowadzenie. Wtedy w grę wchodziłyby terminy 17 i 23 maja. Ale...

Premier podkreślił, że nikt nie wie, jak rozwijać się będzie epidemia i rząd już rozważa przywrócenie części zakazów, a może to zrobić już za kilka dni lub tygodni! Czy w ten sposób niechcący wygadał się na temat niecnych planów partii i wprowadzenia w Polsce stanu wyjątkowego?

Przeczytaj więcej
Komentarze