18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Na wsiach odwrotnie

Miażdżący wynik wyborów w dużych miastach. Duda powinien się bać?

29.06.2020  13:03
Miażdżący wynik wyborów w dużych miastach. Duda powinien się bać?
Miażdżący wynik wyborów w dużych miastach. Duda powinien się bać? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Andrzej Duda powinien zacząć się bać? Chociaż jak na razie jego poparcie rośnie, to stawka może się jeszcze odwrócić. Wynik wyborów w dużych miastach jest dla obecnie urzędującego prezydenta miażdżący.

Andrzej Duda według wszystkich najnowszych doniesień - rośnie w siłę. Jego wynik w I turze wyborów jest na tyle satysfakcjonujący, że o mały włos od razu w niej nie zwyciężył.  Jednakże, gdyby o wyborze prezydenta decydowały duże miasta to nie miałby szans.

Andrzej Duda przegrywa w dużych miastach

Andrzej Duda niezaprzeczalnie wyprzedził swoich kontrkandydatów w I turze, ale i tak nie uniknie II tury, rywalizując w niej z Rafałem Trzaskowskim. Obecnie urzędujący prezydent cieszy się dużym poparciem, ale nie w dużych miastach.

Okazuje się, że im większe miasto, tym Andrzej Duda bardziej traci głosy wyborców. Sondażowe wyniki Ipsos dla TVN24 pokazują, że w miastach powyżej 500 tys. mieszkańców Andrzej Duda zdobył tylko 24,7 proc. i zdecydowanie przegrał w nich z Rafałem Trzaskowskim, który w dużych aglomeracjach uzyskał 47,2 proc. poparcia.

Gdyby jednak o wyniku wyborów prezydenckich decydowali mieszkańcy wsi, to Andrzej Duda zwyciężyłby w I turze. Tam cieszy się poparciem na poziomie 54,7 proc. Daleko za nim znajduje się Rafał Trzaskowski, z wynikiem 19,8 proc., a na trzecim miejscu znalazł się Szymon Hołownia z wynikiem 11,6 proc.

Pytanie, które lokalizacje w Polsce bardziej zmobilizują się w II turze? Od tego zależy przyszłość Polski.

Przeczytaj więcej
Komentarze