18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

koronawirus atakuje

Dworczyk zakaził Niedzielskiego? Pandemia w rządzie

25.02.2021  19:23
Michał Dworczyk zakaził Adama Niedzielskiego koronawirusem?
Michał Dworczyk zakaził Adama Niedzielskiego koronawirusem? Fot: Piotr Molecki/East News

Pandemia koronawirusa zaatakowała w rządzie. Zakażony jest szef kancelarii premiera, testom poddano też ministra zdrowia.

W poniedziałek 22 lutego po południu szef kancelarii Premiera Michał Dworczyk poinformował, że otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Na wieść o tym minister zdrowia Adam Niedzielski natychmiast podjął decyzję o samoizolacji - panowie widzieli się w ostatni piątek. W międzyczasie zakażony Dworczyk pojechał na narty.

Minął niespełna tydzień od ostatniego kontaktu ministra zdrowia z szefem KPRM, a Adam Niedzielski został poddany testowi na koronawirusa. Warto zauważyć, że patogen może rozwijać się w organizmie człowieka od 5 do nawet 14 dni, a jeśli żadne objawy nie występują, pierwszy test wymazowy zaleca się wykonać mniej więcej po tygodniu.

Adam Niedzielski chce wyjść z kwarantanny

Jaki jest wynik Adama Niedzielskiego? Tym razem minister odetchnął z ulgą - badanie dało wynik negatywny.

Minister Adam Niedzielski po popołudniowym badaniu otrzymał negatywny wynik testu

- przekazał rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Nie znaczy to jednak wcale, że na 100 procent Adam Niedzielski jest zdrowy... I choć wirus dalej może wylęgać się w organizmie ministra zdrowia, ten ma już nadzieję na powrót do pracy. Jak donosi Wojciech Andrusiewicz, Niedzielski czeka jedynie na pozwolenie sanepidu i chce jak najszybciej opuścić kwarantannę.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze