18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kto stoi za tym, że on leży?

Dworczyk wyleciał z rządu. Kto go pogonił?

Wojciech Kozicki
30.09.2022  13:48
Michał Dworczyk złożył dymisję. Suski ujawnia powód usunięcia
Michał Dworczyk złożył dymisję. Suski ujawnia powód usunięcia Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Michał Dworczyk złożył rezygnację! To jego koniec jako szefa kancelarii premiera. Polityk PiS oficjalnie potwierdził to na Twitterze. Czy to pokłosie afery mailowej? Marek Suski w Polsat News ujawnił powód dymisji Dworczyka.

Zmiany w rządzie PiS. Tak jak zapowiadał marszałek Terlecki, MICHAŁ DWORCZYK ZŁOŻYŁ DYMISJĘ. Nie będzie już pełnił szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wiadomość o rezygnacji przekazał za pomocą Twittera. Chciał być miły, ale i tak nikt nie będzie za nim tęsknił.

Michał Dworczyk złożył rezygnację. Dymisja w rządzie PiS

Dlaczego Dworczyk zrezygnował? Można sądzić, że to pozbycie się go z rządu, ponieważ idą wybory, a za nim ciągnie się afera mailowa, jakby wdepnął w coś cuchnącego. Nieoficjalnie mówi się jednak, że za dymisją Dworczyka stoi sam premier Morawiecki walczący o stołek premiera i respekt w partii. Marek Suski w programie „Graffiti” w Polsat News jako powód dymisji podał „liczne sytuacje, które nie służyły ministrowi, w tym włamania na skrzynkę pocztową”, które uderzyły w wielu polityków PiS.

Dziś złożyłem rezygnację z funkcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dziękuję Prezesowi J. Kaczyńskiemu, Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, kierownictwu PiS oraz wszystkim pracownikom KPRM za zaufanie i blisko 5 lat współpracy – napisał Michał Dworczyk na Twitterze.

To całkiem miłe ze strony PiS, że pozwolili mu odejść w tak kulturalny sposób i o własnych siłach. Ma więcej szczęścia niż np. senator Kogut, którego ukaranie przez partię, jak to sam przyznał Kczyński, "kosztowało życie".

logo Tu się dzieje