18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szymon znowu triumfuje

Hołownia skacze z radości! Przygarnął nowego członka

02.07.2021  14:43
Szymon Hołownia ma nowego członka
Szymon Hołownia ma nowego członka Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Szymon Hołownia wraz z Polską 2050 podbija nie tylko sondaże, ale także serca polityków. Okazuje się, że gwiazdor TVN wkrótce rozpocznie współpracę z kolejnym posłem. Nowa siła w polskim Sejmie wygryzie Jarosława Kaczyńskiego?

Szymon Hołownia zapewne płacze ze szczęścia. Nie dość, że sprzyjają mu sondaże to jeszcze przyciąga kolejnych polityków. Wkrótce może okazać się, że Polska 2050 przejmie władzę i to przed 2050 rokiem.

Poseł KO ucieka do Hołowni 

Podczas piątkowej konferencji prasowej Szymon Hołownia ogłosił, że do jego partii przechodzi Michał Gramatyka z Koalicji Obywatelskiej. Tym samym Borys Budka stracił jednego z pięciu zastępców sekretarza generalnego.

Przychodzą takie chwilę, kiedy trzeba zadecydować o tym, czego się chce w życiu. Od pewnego momentu dojrzewała we mnie decyzja, aby szukać innego sposobu robienia polityki i innego sposobu dialogu. Wcześniej byłem w sztabie pani Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, a później współpracowałem z Rafałem Trzaskowskim - odparł Gramatyka podczas konferencji.

Oprócz Michała Gramatyki szeregi Polski 2050 zasiliły dwie osoby: Monika Piątkowska (ekspertka ds. rolnictwa) oraz Agata Lika (liderka opolskich struktur Polski 2050).

Jak podkreśla Szymon Hołownia, osoby, które decydują się na dołączenie do jego ugrupowania rezygnują "z polityki, która zajmowała się polityką" na rzecz polityki "zajmującej się rozwiązywaniem realnych problemów ludzi".