18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Droga pandemia

Polski nie stać na lockdown? Gowin straszy

Bartłomiej Ciepielewski
12.11.2020  15:29
Jarosław Gowin straszy Polaków
Jarosław Gowin straszy Polaków Fot: MAREK LASYK/REPORTER

Lockdown to ogromny cios w polską gospodarkę. Rząd robi wszystko, aby uniknąć tej procedury. Przed pogromem mają uchronić kolejne obostrzenia.

Miesięczny lockdown wiąże się z kosztem 100 mld złotych. Nadwyrężona, polska gospodarka może sobie z tym nie poradzić. Decyzja o zamrożeniu kraju to zdaniem polityków ostateczność.

Planowane postępowanie rządu w walce z epidemią przedstawiał na antenie TVP, wicepremier Jarosław Gowin. Zapowiadał, że lockdown jest możliwy, ale to ostateczne koło ratunkowe. Przed całkowitym zamrożeniem gospodarki, podejmowane będą inne kroki w postaci kolejnych obostrzeń.

Najwięcej zakażeń powstaje w kontaktach domowych. Należy spodziewać się jeszcze bardziej drastycznego ograniczenia kontaktów międzyludzkich i towarzyskich - poinformował na antenie TVP Jarosław Gowin.

Czy sklepy meblowe pozostaną zamknięte?

Minister Jarosław Gowin odniósł się do sytuacji sklepów meblowych. Jak podkreślił, wypracowanie odpowiednich standardów sanitarnych, umożliwi ponowne otwarcie tych sklepów. Konieczne zdaniem wicepremiera będzie zwiększenie limitu klientów do 1 osoby na 20 mkw. W sklepach pojawi się więcej płynów do dezynfekcji, a przed wejściem do budynku będzie sprawdzana temperatura.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze