18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

pandemiczne inwestycje

Gigantyczna kasa dla Dudy. Robi remont ZA PIENIĄDZE POLAKÓW

Emilia Waszczuk
06.11.2020  07:53
Podatnicy zapłacą miliony za remont u prezydenta
Podatnicy zapłacą miliony za remont u prezydenta Fot: Isaack/Shutterstock

Kolejne nieciekawe doniesienia z samej góry... Kancelaria Prezydenta wyda gigantyczne pieniądze z budżetu państwa. Zrobią remont posesji Andrzeja Dudy za pieniądze podatników.

W Polsce kryzys, ludzie przerażeni są pandemią, wizją lockdownu (który zapowiadany jest już za kilka dni), odbieraniem im podstawowych praw (kolejne grupy po strajku kobiet wychodzą na ulice), a rządzący sobie dogadzają. Premier i jego urzędnicy z kancelarii wydają krocie na luksusowe wędliny i najwyższej jakości przysmaki, rząd kupuje nowe limuzyny i auta, a prezydent robi wielki remont. Oczywiście wszystko to opłacają podatnicy.

Miliony złotych dla Kancelarii Prezydenta

Andrzej Duda i Kancelaria Prezydenta z roku na rok wydają coraz więcej pieniędzy. Odkąd władzę w Polsce objął PiS, wydatki rosną w zatrważającym tempie. W 2020 roku na potrzeby prezydenta i jego kompanów z budżetu państwa wydanych zostało prawie 200 milionów złotych. W przyszłym roku zaplanowano jeszcze więcej.

Jak udało się ustalić "Rzeczpospolitej", Kancelaria Prezydenta planuje w 2021 roku wielkie remonty, więc i pieniędzy z budżetu państwa potrzebuje więcej. Na jej cele podatnicy wyłożą aż 205,4 mln zł!

Prezydent zrobi remont za pieniądze podatników

W planach - mimo pandemicznego kryzysu i wielkiej dziury w budżecie - jest remont w Pałacu Prezydenckim, Belwederze, a także w wakacyjnych willach prezydenta - w Wiśle, Promniku i na Mierzei Helskiej.

W sumie na remonty Kancelaria Prezydenta planuje przeznaczyć 4,8 milionów złotych. Dodatkowo w budżecie przewidziane są ogromne środki na inwestycje budowlane - to aż 4,2 mln zł.