18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

kupują wierność?

Miliony złotych od PiS dla Rydzyka! Suma powala

20.09.2020  11:35
Miliony złotych od PiS dla Tadeusza Rydzyka
Miliony złotych od PiS dla Tadeusza Rydzyka Fot: PIOTR LAMPKOWSKI/SE/EASTNEWS/AGENCJA SE/East News

Tadeusz Rydzyk znów zaciera ręce. Na konta jego Fundacji Lux Veritatis wpłynąć mają miliony złotych z Ministerstwa Sprawiedliwości. PiS hojnie wynagrodzi mu zamknięcie ferm futerkowych?

Jarosław Kaczyński w ostatnich dniach mocno podpadł Tadeuszowi Rydzykowi. Redemptorysta z Torunia przez działania prezesa PiS może bowiem stracić morze pieniędzy. Wszystko przez przyjęcie tak zwanej "piątki dla zwierząt", zakładającej między innymi zakaz hodowli futerkowych. Pomysł ten Tadeuszowi Rydzykowi nie jest na rękę z jednego powodu - futerkowy potentat Szczepan Wójcik jest jego hojnym darczyńcą, a teraz grozi mu bankructwo.

PiS musi jakoś kupić ponowną przychylność ojca dyrektora, pojawiły się więc głosy o kolejnych milionach złotych, które partia planuje przelać na toruńskie konta. Gigantyczne sumy mają wesprzeć fundację Tadeusza Rydzyka Lux Veritatis.

Miliony złotych od PiS. Tadeusz Rydzyk zaciera ręce

Jak donosi portal OKO.press, do 2023 roku Ministerstwo Sprawiedliwości ma z Funduszu Sprawiedliwości przekazać fundacji Tadeusza Rydzyka miliony złotych na prowadzenie Centrum Ochrony Praw Chrześcijan. Jak dowiedzieli się dziennikarze, redemptorysta ubiegał się o kwotę 7 milionów złotych.

Ile dokładnie pieniędzy Tadeusz Rydzyk już otrzymał, tego na razie nie wiadomo. Jak jednak podaje OKO.press, na konta Lux Veritatis prawdopodobnie wpłynęło do tej pory ponad milion złotych. A do 2023 roku Tadeusz Rydzyk dostać ma do 4 milionów złotych.

Tadeusz Rydzyk kontra przestępcy i LGBT

Pieniądze, które trafią/trafiły do fundacji Tadeusza Rydzyka z Ministerstwa Sprawiedliwości, pochodzą z V konkursu Funduszu Sprawiedliwości. Celem dotacji jest "przeciwdziałanie przyczynom przestępczości" w latach 2020-2023.

Centrum Ochrony Praw Chrześcijan zostało powołane przez Fundację Lux Veritatis i "jest odpowiedzią na falę dyskryminacji religijnej pojawiającej się na świecie i w Polsce" - czytamy na stronie COPH. Jak przekonują, ich głównym zadaniem jest pomaganie i obrona jednostek prześladowanych i pokrzywdzonych.

Misją tworzonego Centrum jest ochrona praw chrześcijan oraz przeciwdziałanie przyczynom prześladowania ze względu na przynależność wyznaniową. Nie chcemy dopuścić do sytuacji, w której łamanie podstawowych praw wolności stanie się w naszym kraju codziennością - czytamy w opisie strony.

Tymczasem jedną z faktycznych działalności COPH jest... prześladowanie i szkalowanie społeczności LGBT. Na Facebooku Centrum notorycznie publikowane są bowiem nie tylko materiały stanowiące o łamaniu praw chrześcijan, ale także prowokujące nienawiść wobec osób nieheteronormatywnych.

Czytaj także