18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nadciąga WIELKIE ZŁO

Miller wie co szykuje PiS. Mroczny czas dla Polski?

15.10.2019  10:02
Leszek Miller komentuje wyniki wyborów - PiS pójdzie w autorytaryzm?
Leszek Miller komentuje wyniki wyborów - PiS pójdzie w autorytaryzm? Fot: Valeriy Melnikov/Sputnik/EAST NEWS

Wyniki wyborów są już znane, a Leszek Miller stara się być niczym jasnowidz Krzysztof Jackowski. Przewiduje jak będzie wyglądała sytuacja w Sejmie, co zrobi PiS i czy Jarosław Kaczyński będzie premierem.

Wybory 2019 skomentowane przez Leszka Millera na antenie TOK FM to zapowiedź katastrofy i mrocznych czasów? Końcowe wyniki mogą oznaczać niekoniecznie dobrą zmianą.

Słynny polityk cieszy się, że Lewica dostała się do Sejmu, ponieważ to „duży ładunek intelektualny i doświadczenia parlamentarnego”. Miller obawia się jednak Prawa i Sprawiedliwości, ponieważ partia ma większość, która zachęca do wprowadzenia dyktatury. Jego zdaniem możliwe jest, że Lewica zjednoczy siły, by walczyć z PiS.

Wszystko zależy od tego, kto konkretnie wejdzie w skład klubu sejmowego SLD: czy zwolennicy budowania czegoś nowego, czy utrzymania SLD. Jeśli chodzi o samego Włodzimierza Czarzastego, tak jak słyszę, co on mówi publicznie, to on jest zwolennikiem czegoś nowego. To by oznaczało, że ta kampania była ostatnią kampanią SLD. (TOK FM)

Ostrzegł Prawo i Sprawiedliwość, że lekko nie będzie, bo czas zacząć gruntowną reformę służby zdrowia. Ma też przeczucie, że Jarosław Kaczyński zostanie premierem.

Z powodów prestiżowych, historycznych. To byłoby dobre rozwiązanie, bo ja jestem zwolennikiem tego, że po wyborach szef ugrupowania zwycięskiego zostaje szefem rady ministrów – podejrzewa Leszek Miller.

Zdaniem Millera PiS szykuje ostre rządy w nowej kadencji. Polityk przeczuwa, że szykuje się dyktatura w Polsce. Na antenie Radia Zet powiedział natomiast, że wynik PiS ośmieli partię do „realizacji zapowiedzi, niektórych straszliwie niebezpiecznych”.

Nie mam wątpliwości, że wezmą się za sądy. Tak samo jak wezmą się za dziennikarzy. Wezmą się za prokuratorów i sędziów. Zapowiedzieli, że będą ograniczać ich immunitet, czyli ich niezawisłość. To wszystko będzie szło w kierunku coraz większego odchodzenia od demokracji liberalnej, trójpodziału władzy w kierunku czystego autorytaryzmu – wieszczy Leszek Miller. (TOK FM)