18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Granica błędu

Minimalna różnica w II turze wyborów. Kandydaci zaczynają drżeć

02.07.2020  13:54
Minimalna różnica w II turze wyborów. Kandydaci zaczynają drżeć
Minimalna różnica w II turze wyborów. Kandydaci zaczynają drżeć Fot: Adam Burakowski/REPORTER

II tura wyborów ma szansę nas zaskoczyć. Według najnowszych sondaży różnica między kandydatami jest tak minimalna, że mieści się w granicach błędu statystycznego. W tej kampanii nic nie jest jeszcze przesądzone. 

II tura wyborów prezydenckich jest aktualnie najbardziej oczekiwanym wydarzeniem w kraju. Andrzej Duda zmierzy się z Rafałem Trzaskowskim, a różnica głosów między nimi jest w sondażach tak mała, że mieści się w granicach błędu statystycznego.

Oznacza to, że II tura wyborów może nas wszystkich mocno zaskoczyć. Mobilizacja kandydatów w ich kampaniach jest ogromna, a stres tak duży, że niektórych znacząco ponoszą emocje - nawet do tego stopnia, że pojawiają się na wiecach słowa obraźliwe. 

II tura wyborów wszystkich zaskoczy?

Najnowszy sondaż przeprowadzony przez Instytut Badań Pollster dla "Wiadomości" TVP pokazuje, że każdy z kandydatów jest o włos od wygranej. Na obecnie urzędującego prezydenta Dudę głos oddałoby 51,14 proc. respondentów, a na prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego 48,86 proc.

Sondaż ów wykazał, że frekwencja wyniosłaby 66 proc. Badanie przeprowadzono w dniach 30 czerwca - 1 lipca na reprezentatywnej grupie 1018 dorosłych Polaków.

Przypominamy, że w pierwszej turze wyborów prezydenckich na Andrzeja Dudę zagłosowało 43,50 procent wyborców, na Rafała Trzaskowskiego 30,46 proc. Teraz najwięcej zależy od wyborców, którzy stawiali na innego kandydata.

Dla kogo ta wojna skończy się zwycięsko - czas pokaże.

Przeczytaj więcej
Komentarze