18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Marsz do szkoly!

Minister Czarnek chce wysłać uczniów do szkół! Znamy datę

Bartłomiej Ciepielewski
13.11.2020  12:49
Dzieci mają iść do szkoły
Dzieci mają iść do szkoły Fot: Bartlomiej Wojtowicz/REPORTER

Przemysław Czarnek uważa, że wszystko jest na dobrej drodze, by dzieci mogły wrócić do szkół. Należy jednak spełnić kilka ważnych warunków. Zdalne nauczanie jest mniej efektywne?

Minister Edukacji w wywiadzie dla "Radia Wnet" poinformował o prognozowanej dacie powrotu uczniów do szkół. Przy sprzyjającej sytuacji liczy, że nastąpi to po 29 listopada.

Póki co mamy decyzję do 29 listopada. Mamy nauczanie zdalne od I klasy szkoły podstawowej wzwyż. Liczymy, że przez te trzy tygodnie blisko będziemy mieli sytuację opanowaną w tym sensie, że ta krzywa zachorowań zostanie wypłaszczona, że nie będzie zwiększonej liczby dziennych zarażeń, bo to wszystko jest powiązane - poinformował minister.

Czarnek ocenia zdalne nauczanie

Zdaniem Przemysława Czarnka nauczanie zdalne przebiega znacznie lepiej niż podczas wiosennego lockdownu. Wówczas nowa forma edukacji była dopiero testowana.

Natomiast samo zdalne nauczanie wygląda na pewno dużo lepiej niż wyglądało na wiosnę, gdy dopiero raczkowaliśmy w tym zakresie - stwierdził Przemysław Czarnek

Minister podkreśla, że szkoły były podczas pandemii bezpieczne, gdyż tylko w nielicznych placówkach wybuchły ogniska wirusa. Największym zagrożeniem jest mobilność uczniów, towarzysząca otwartym placówkom.

Przeczytaj więcej
Komentarze