18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

COVID-19 w natraciu

Minister Zdrowia: "Przed nami KRYTYCZNY TYDZIEŃ"

23.10.2020  12:12
Minister zdrowia ostrzega przed COVID-19
Minister zdrowia ostrzega przed COVID-19 Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Minister Zdrowia ostrzegał Polaków na konferencji prasowej, dotyczącej nowych obostrzeń. Przed nami krytyczny tydzień, w którym liczba zakażeń gwałtownie wzrośnie.

Minister Zdrowia wziął udział w konferencji prasowej, na której rządzący ogłosili całą Polskę czerwoną strefą i wydali najnowsze obostrzenia. O ile premier starał się jakoś społeczeństwo uspokoić, o tyle Adam Niedzielski nie owijał w bawełnę nawet przez sekundę.

Minister Zdrowia ostrzega Polaków

One obostrzenia są bardzo srogie i obejmują m.in.: zamknięcie lokali gastronomicznych, zakaz gromadzenia się powyżej pięciu osób, zamknięcie szkół w klasach od czwartej do ósmej oraz zakaz przemieszczania się dla seniorów. Tymczasem w Polsce codziennie pada rekord zakażeń koronawirusem, a specjaliści ostrzegają, że to dopiero początek. 

Minister Zdrowia postanowił ostrzec Polaków i podkreślić, że zbliża się właśnie krytyczny tydzień. Jego prognozy są skrajnie pesymistyczne i zakładają, że w przyszłym tygodniu wzrosty zakażonych mogą osiągnąć nawet 20-25 tys. dziennie. Wtedy, jak mówił polityk, spełni się scenariusz gorszy od czarnego. Aktualnie na naszych oczach rozgrywa się ten po prostu czarny.

Przed nami krytyczny tydzień

- ostrzega Adam Niedzielski.

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji przytaczał również przykłady innych państw objętych pandemią, które decydują się na zupełne zamknięcie gospodarki lub wprowadzenie godziny policyjnej. Zaznaczył jednocześnie, że jeśli sytuacja się nie ustabilizuje - Polska również może pójść za ich przykładem.

Tylko od naszego zdyscyplinowania i pilnowania się tak podstawowych zasad, jak: dezynfekcja, noszenie maseczek, zachowywanie dystansu społecznego, wietrzenia pomieszczeń oraz stosowania się do nowo ogłoszonych obostrzeń zależy, czy zdołamy opanować szybki i zdecydowanie przerażający rozwój pandemii koronawirusa w Polsce.

Czytaj także
Przeczytaj więcej