18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wszystko jasne

Minister Zdrowia o szczepieniu dzieci. Wielki powrót do szkół?

01.03.2021  18:57
Minister Zdrowia o szczepieniach dzieci
Minister Zdrowia o szczepieniach dzieci Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Minister Zdrowia Adam Niedzielski odpowiedział na pytanie o to, czy dzieci będą szczepione. Być może już niedługo najmłodsi powrócą do szkół. Czy z łatwością odnajdą się w nowej rzeczywistości?

Minister Zdrowia Adam Niedzielski został zapytany na antenie Radia Plus o to, czy szczepienia przeciwko Covid-19 obejmą również dzieci. W rozmowie z Jackiem Prusinowskim polityk mówił szczerze m.in. o tym, kiedy ewentualnie do tego dojdzie.

Minister Zdrowia mówi o szczepieniach dzieci

Sytuacja pandemiczna w kraju zaostrza się z każdym dniem. Wszyscy widzimy, jak trudno jest pokonać niewidocznego przeciwnika. Pokładamy ogromną nadzieję w szczepieniach przeciwko Covid-19. Czy obejmą one również najmłodszych?

Warunkiem są przede wszystkim badania. Bezpieczeństwo pacjenta i jeszcze raz bezpieczeństwo pacjenta. Jeżeli z badań będzie wynikało, że jest taka możliwość zastosowania dla dzieci jest to oczywiście taką możliwość przedstawimy. Wszystkie te szczepionki są w procedurze ciągłego monitorowania skutków i w tym sensie jeżeli mamy jakiekolwiek podbudowy naukowe i twarde dane to oczywiście zmieniamy decyzje, tak jak z Astra Zenecą 

- mówił Niedzielski.

"Będę robił wszystko, żeby podejmować takie decyzje i mówię tu o pewnej zwiększonej tolerancji na to, co dzieje się z pandemią. Zarówno efekt szczepienia, ale też części populacji, która przechorowała Covid powoduje, że liczby nowych zakażeń nie powinny przekładać się, albo w mniejszym stopniu powinny się przekładać na hospitalizacje i zgony. Jeżeli zabezpieczymy seniorów, jeżeli będziemy mieli też te grupy ryzyka, mówię o chorych przewlekle, zaszczepione, to wtedy niezależnie od tego czy będziemy mieli 5 czy 10 tysięcy szkoły i edukację przywracali. To jest priorytet i między innymi dlatego chcemy wyszczepić nauczycieli, żeby tę edukację stacjonarną czym prędzej przywracać" – solennie zapewniał Minister Zdrowia Adam Niedzielski.

Wierzycie, że faktycznie już niedługo dzieci wrócą bez wielkiego strachu do szkolnych ławek? Z pewnością najmłodsi również marzą o powrocie do normalności.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze