18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koronawirus dalej groźny

Minister o POWROCIE OBOSTRZEŃ. Stanowcza zapowiedź

24.07.2020  19:40
Minister o POWROCIE OBOSTRZEŃ. Stanowcza zapowiedź
Minister o POWROCIE OBOSTRZEŃ. Stanowcza zapowiedź Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Minister rozwoju i wicepremier Jadwiga Emilewicz gościła na antenie Polsat News i wypowiedziała się m.in. na temat powrotu obostrzeń w Polsce. Wielu Polaków obawia się kolejnego lockdownu na jesieni.

Minister rozwoju i wicepremier Jadwiga Emilewicz na antenie Polsat News wypowiadała się o zapowiadanej po wakacjach rekonstrukcji rządu. Ostatecznie jednak najciekawsza dyskusja wywiązała się na temat pandemii koronawirusa.

Minister mówi o ponownym lockdownie

Jadwiga Emilewicz rozwiała obawy Polaków odnośnie tego, że na jesieni wraz z druga falą pandemii - wróci do nas zupełny lockdown. Rząd nie planuje już tego rodzaju obostrzeń.

O lockdownie absolutnie nie rozmawiamy! Jeżeli rozmawiamy o czymś, to o bardzo pilnym przestrzeganiu norm i reguł i - ewentualnie - poszerzonej zgodzie na informacje o nas samych w sytuacji, kiedy pojawia się przypadek COVID-19, abyśmy mieli szybkie informacje o tych, którzy kontaktowali się z osobą zainfekowaną

- bez zawahania powiedziała wicepremier.

Dodatkowo minister stwierdziła, że absolutnie "najważniejsze będzie przywrócenie pewnych reżimów i przestrzeganie wytycznych", opracowanych w zakresie dystansu, dezynfekcji, osłaniania ust.

Uspokaja Was jej stanowisko?