18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szok w PiS

Kaczyński chce wyrzucić ministra zdrowia!

Wojciech Kozicki
29.10.2020  13:32
Minister zdrowia do wymiany? Niedzielski na celowniku Kaczyńskiego
Minister zdrowia do wymiany? Niedzielski na celowniku Kaczyńskiego Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Koronawirus w Polsce całkowicie wymknął się spod kontroli, liczba zakażeń i zgonów rośnie jak szalona. Może jednak zapanować jeszcze gorszy chaos, bo Jarosław Kaczyński chce wymienić ministra zdrowia. Czy Adam Niedzielski wyleci ze stanowiska?

Epidemia COVID-19 w Polsce zbiera śmiertelne żniwo, a Ministerstwo Zdrowia desperacko próbuje opanować sytuację. W resorcie może jednak wszystko runąć jak domek z kart, bo chce namieszać tam Jarosław Kaczyński. Dlaczego chce nowego ministra zdrowia?

Minister zdrowia na wylocie? Kaczyński kontra Niedzielski

Jak ujawnia RMF FM, na zamkniętej naradzie PiS zaproponowano, by iść na kompromis i załagodzić konflikt w kraju. Kaczyński ma jednak inną strategię i najwyraźniej zamierza puścić Polskę z dymem. Na tym jednak nie koniec, bo prezes Prawa i Sprawiedliwości w szczycie epidemii chce radykalnych zmian w Ministerstwie Zdrowia.

Rmf24.pl podaje nieoficjalną informację, że zdaniem Kaczyńskiego, minister zdrowia Adam Niedzielski miałby zostać usunięty ze stanowiska, a jego miejsce zająłby generał i szef Wojskowego Instytutu Medycznego Grzegorz Gielerak. Wódz z Nowogrodzkiej uważa, że obecny szef resortu ma za mało charyzmy.

Media podają, że plan Kaczyńskiego nie zyskał poparcia i został odrzucony. Znając jednak prezesa, jak się uprze, to dopnie swego za wszelką cenę…

Pomysł zmiany szefa ministra w środku szalejącej pandemii został uznany jako nieracjonalny i ostatecznie upadł – informuje rmf24.pl
Czytaj także