18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

kłamstwo ma krótkie nogi

NIEDZIELSKI KŁAMIE O KORONAWIRUSIE! Wszystko ujawnili

Emilia Waszczuk
13.01.2021  08:25
Minister Zdrowia kłamie o koronawirusie?
Minister Zdrowia kłamie o koronawirusie? Fot: Piotr Molecki/East News

Minister zdrowia chciał okłamać Polaków i wmówić światu brednie? Adam Niedzielski wymyślił sobie koronawirusa, który nie istnieje.

Minister zdrowia Adam Niedzielski manipuluje opinią publiczną i kłamie o koronawirusie w Polsce? Polityk na ostatniej konferencji prasowej, poświęconej obostrzeniom od 18 stycznia, przekazał zaskakujące wieści o stanie pandemii w Polsce.

Czeska mutacja koronawirusa w Polsce

W poniedziałek 11 stycznia Adam Niedzielski ogłosił, że Polacy nie powinni spodziewać się łagodzenia obostrzeń, nawet jeśli Ministerstwo Zdrowia mówi im, że wygrywa z pandemią. Zapewniał także, że dotąd w Polsce nie wykryto zakażenia niebezpieczną, wysoce zjadliwą mutacją koronawirusa z Wielkiej Brytanii, przez którą przed Wyspami zamknęła się cała Europa.

Co ciekawe przyznał, że badania pod tym kątem prowadzi w całym kraju tylko jedna jednostka, a jeszcze kilka/kilkanaście dni temu nikt nie sprawdzał, jaki wariant koronawirusa SARS-COV-2 atakuje w Polsce. Teraz Adam Niedzielski wymyślił sobie nową mutację - taką, o której nikt nigdy nie słyszał - czeską.

Adam Niedzielski kłamie o koronawirusie?

Oburzeni Czesi odpowiadają polskiemu ministrowi zdrowia i zarzucają mu perfidne kłamstwo. Ambasada Czech w Polsce wydała oficjalne oświadczenie, z którego wynika, że żadna czeska mutacja SARS-COV-2 nie istnieje, a informacje podane przez Adama Niedzielskiego są wyssane z palca.

W Republice Czeskiej nie zaobserwowano rzekomej „czeskiej mutacji” koronawirusa COVID-19. W tym tygodniu w polskich mediach pojawiły się informacje o rzekomej „czeskiej mutacji” wirusa COVID-19, która miałaby się rozprzestrzeniać w Polsce. Informacja ta pojawiła się również podczas konferencji prasowej ministra zdrowia Adama Niedzielskiego w poniedziałek 11 stycznia 2020 roku.Jednak w Czechach żadna kompetentna instytucja nie potwierdziła pojawienie się jakiejkolwiek mutacji koronawirusa - przekazali.

Czeskiej mutacji koronawirusa nie zna ani Ministerstwo Zdrowia Czech, ani kierownik Wydziału Epidemiologicznego Chorób Zakaźnych Państwowego Instytutu Zdrowia. Wirusa znają za to przedstawiciele naszego resortu zdrowia i twierdzą, że chodzi o mutację koronawirusa w strukturze białka S, co sprawia, że patogen jest bardziej zakaźny.

logo Tu się dzieje