18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

nie cieszył się tak od miesięcy

Minister zdrowia szczęśliwy: ZDEJMUJEMY MASECZKI!

Emilia Waszczuk
08.05.2021  15:28
Minister Zdrowia uradowany, żegna pandemię. Nie cieszył się tak od miesięcy
Minister Zdrowia uradowany, żegna pandemię. Nie cieszył się tak od miesięcy Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Wszyscy czekają na dobre wieści, wchodzi więc cały na biało minister zdrowia i ogłasza: MASECZKI DO LAMUSA. Adam Niedzielski zanurkował w statystykach, a teraz cieszy się jak dziecko ze swych odkryć.

Adam Niedzielski uśmiecha się do schowanego za chmurami słońca i wieszczy cudowne czasy. W końcu dostrzegł to, co Mateusz Morawiecki zobaczył już zeszłego lata: POKONALIŚMY PANDEMIĘ, JUŻ NIE TRZEBA BAĆ SIĘ TEGO WIRUSA, ON JEST W ODWROCIE. Oby tylko nie przejechał się tak, jak premier.

Minister zdrowia, w przeciwieństwie do szefa rządu, spojrzał w statystyki, przeanalizował sobie raporty ekspertów i to z nich wyciąga wnioski. Niestety nie patrzy na nowe zagrożenia, jak wysoce niebezpieczne mutacje koronawirusa (z Brazylii i Indii), które już przywędrowały do Polski. Nie dostrzega też, że Polacy bardzo sceptycznie podchodzą do szczepień. Omija więc złe doniesienia, raduje się z tych dobrych i ogłasza: WYGRYWAMY.

Niedzielski: ZDEJMUJEMY MASECZKI

Skoro wygrywamy, to trzeba to uczcić. Adam Niedzielski znalazł na to świetny sposób - ogłasza koniec zasłaniania twarzy!

Będziemy mogli zdjąć już maseczki - ogłosił na Twitterze.

Skąd ta radość? Minister przestudiował raporty z ostatniego tygodnia i już wie, że średnia z ostatnich 7 dni to mniej niż 4 tysiące nowych zakażeń dziennie.

Średnia 7-dniowa nowych zakażeń spadła do ok. 4 tys. przypadków - poniżej minimum między II a III falą, które wynosiło ok. 5 tys. Wskaźnik nowych zakażeń na 100 tys. mieszkańców zmniejszył się do 11,4

- poinformował minister zdrowia.

Kiedy wypełni się szczęśliwa nowina? Niestety tu już brak nowych, świetnych wieści. Wszyscy liczyliśmy na przyspieszenie, tego jednak nie będzie, Z maseczkami na wolnym powietrzu pożegnamy się dopiero 15 maja.  

Czytaj także
Przeczytaj więcej