18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Czwarta fala nie ma litości

Ministerstwo Zdrowia ODWOŁA ŚWIĘTA?! Ostra reakcja

21.10.2021  21:32
Odwołają Boże Narodzenie?
Odwołają Boże Narodzenie? Fot: Artur Szczepanski/REPORTER

Ministerstwo Zdrowia musi reagować na gwałtowne wzrosty liczby zakażeń koronawirusem w Polsce. Czy znowu spędzimy świąteczny czas w smutku i zamknięciu? Wiele na to właśnie wskazuje.

Ministerstwo Zdrowia jest przerażone oficjalnymi statystykami. Każdego dnia dowiadujemy się o nowych rekordach liczby zakażeń koronawirusem w Polsce.  Czy przez taki rozwój sytuacji znów zostaniemy zamknięci na wyczekane Święta Bożego Narodzenia? Sprawę komentuje wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Święta Bożego Narodzenia zostaną odwołane?

Boże Narodzenie jest dla nas wszystkich ważnym, niezwykle wprost istotnym i pełnym radości czasem. Niestety, pandemia znowu może sprawić, że się nim nie nacieszymy. Rządzący dadzą nam do wiwatu kolejnym lockdownem, spowodowanym czwartą falą? Kiedy mamy do czynienia z takimi skokami liczby zakażeń, nic nie może nas już dziwić.

Wszystko zależy od nas, jeśli uzyskamy odporność populacyjną, to te święta będą takie, jak w poprzednich latach

- mówił Waldemar Kraska w programie "Sedno Sprawy", pytany o to kiedy doczekamy się "normalnego" Bożego Narodzenia. 

Waldemar Kraska żywi przekonanie, że szczepienia będą w stanie przywrócić nam tę normalność, z którą wszyscy tęsknimy. Jego zdaniem trzeba w jakiś sposób wciąż promować przyjmowanie preparatów antycovidowych.

Trzeba premiować zaszczepionych, ale trzeba pamiętać, że osoba zaszczepiona także może przenosić koronawirus, ten ładunek jest mniejszy, ale... Trzeba zwracać uwagę na obowiązujące zasady. Scenariusze rozważamy, ale decyzji nie ma

- mówił.

Boicie się o swoje święta?

Czytaj także
Przeczytaj więcej