18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

bat na antyszczepionkowców?

Ministerstwo Zdrowia szykuje PRZYWILEJE I ULGI DLA ZASZCZEPIONYCH

17.07.2021  16:17
Wiceminister zdrowia zapowiada przywileje dla zaszczepionych
Wiceminister zdrowia zapowiada przywileje dla zaszczepionych Fot: Piotr Molecki/East News

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przyznał w rozmowie z Polsat News, że rząd pracuje nad nowymi zasadami walki z pandemią. Aby zachęcić kolejne osoby do szczepionek przeciw COVID-19, chcą wprowadzić przywileje dla zaszczepionych.

Sytuacja pandemiczna w Polsce jest niby stabilna, jednak w sobotę 17 lipca mamy więcej dziennych przypadków zakażeń niż w piątek i więcej niż w sobotę przed tygodniem. Już teraz szacuje się dodatkowo, że wariant Delta to 30-40 procent wszystkich nowych przypadków w Polsce, a odsetek ten rośnie.

Tymczasem Polacy przestają się szczepić, a rząd nie potrafi przekonać nowych osób do zabezpieczania się przed COVID-19. Pojawiły się pierwsze rekomendacje Rady Medycznej, by dla części osób w Polsce mieszkających, szczepienia były obowiązkowe. Dostaliśmy też głosy, że rząd z uwagą śledzi poczynania Francuzów czy Greków, którzy od sierpnia do kin, restauracji czy komunikacji publicznej wpuszczać będą jedynie osoby zaszczepione. Czy i nas to czeka?

Zmiana przepisów. Antyszczepionkowcy będą wściekli?

W rozmowie z Polsat News o kwestię ograniczeń dla osób niezaszczepionych pytany był wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Polityk zapewnił, że takich rozwiązań nikt w rządzie na razie nie planuje.

Osobiście uważam, że powinniśmy podejść do sytuacji w sposób nienakazowy. Należy ludziom tłumaczyć, dlaczego powinni się szczepić - powiedział.

Przyznał jednak, że pewne zmiany są rozważane, ale w formie nagród. Chodzi o nadanie zaszczepionym pewnych przywilejów.

Te rozmowy się na pewno toczą - powiedział krótko, ale szczegółów nie zdradził.

Czytaj także
Przeczytaj więcej