18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mocna krytyka

Morawiecki WYPROWADZI NAS Z UNII?! Wina za drożyznę

11.01.2022  15:57
Konferencja prasowa Mateusza Morawieckiego i jego atak na UE.
Konferencja prasowa Mateusza Morawieckiego i jego atak na UE. Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Na zwołanej dziś pilnie konferencji prasowej Mateusz Morawiecki podjął temat rosnących cen, galopującej inflacji i wprowadzenia tarczy antyinflacyjnej 2.0. Poza tym skupił się na tak dużej krytyce Unii Europejskiej, że pojawia się pytanie, czy osobiście nas z niej nie wyprowadzi?

Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej z 11 stycznia 2022 roku nie przebierał w słowach. Premier zapowiadając wprowadzenie tarczy antyinflacyjnej 2.0, palcem wskazał winnych obecnej, koszmarnej drożyzny w Polsce. Jak się okazuje, premier spogląda w stronę Unii Europejskiej.

Za ponad połowę, ponad 60 proc. ceny, odpowiada polityka klimatyczna UE. Każdy Polak musi znać prawdę

- podkreślał premier Mateusz Morawiecki, mając na myśli obecne ceny gazu.

Wyższe rachunki spędzają sen z powiek Polaków. Inflacja została spowodowana przez czynniki zewnętrzne, ale musimy znaleźć na nią odpowiedź

- mówił premier.

Konferencja prasowa Mateusza Morawieckiego i jego atak na UE

Wygląda na to, że PiS nie widzi w sobie absolutnie żadnej winy w kwestiach obecnego kryzysu w Polsce. Jedyne, co dostrzegają rządzący to zawinienia ze strony Unii Europejskiej oraz poprzedniego rządu w kraju.

Premier Mateusz Morawiecki potwierdzał także, że Polska wychodzi teraz z rewolucyjnymi zmianami i przepisami i czeka, kiedy naszym śladem podąży... cała Unia Europejska. Zdaniem szefa rządu walka ze zmianami klimatycznymi, która dla UE jest najważniejsza, generuje tylko koszty i przez to cierpią zwykli Polacy. Odniósł się również do tego, jak dużą zapomogę mogą oni czerpać z PiS-owskich programów socjalnych.

Może te kwoty, które my dajemy, są niewielkie z perspektywy warszawskich wieżowców, ale są wielkie z perspektywy zwykłej polskiej rodziny

- podkreślał.

Czujecie się zaopiekowani przez polski rząd? A może spodziewacie się innej reakcji Unii Europejskiej niż "wyjście naprzeciw rewolucyjnym pomysłom" PiS.