18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sprawa w prokuraturze

Afera z wynikami wyborów. Morawieckiemu grozi więzienie

08.06.2021  16:18
Obserwatorium Wyborcze złożyło zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez premiera. Premier Morawiecki trafi do więzienia?
Obserwatorium Wyborcze złożyło zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez premiera. Premier Morawiecki trafi do więzienia? Fot: Jan Bielecki/East News

Aktywi ści przyjrzeli się zbliżającym się przedterminowym wyborom prezydentów, burmistrzów i wójtów w 20 miastach i gminach. Czy na ich wynik miał wpływ Mateusz Morawiecki? Obserwatorium Wyborcze złożyło zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez premiera. Będzie go to kosztowało stanowisko w rządzie?

Znowu wyborcza afera. Nie dość, że premierowi grozi Trybunał Stanu za wybory kopertowe i nielegalny lockdown, to teraz zarzuca mu się, że zmieniając terminy przedterminowych wyborów w 20 miastach i gminach, szef rządu mógł wpłynąć na ich wynik. Obserwatorium Wyborcze złożyło zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez premiera Mateusza Morawieckiego. 

Morawiecki i afera z wyborami. Sprawa w prokuraturze

Jak podaje Wirtualna Polska, zawiadomienie zostało złożone przez przewodniczącego zarządu Obserwatorium Wyborczego (OW) Marcina Skubiszewskiego w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Śródmieście.

Głosowania pierwotnie były zaplanowane na 9 maja, jednak decyzją premiera Morawieckiego większość z nich przesunięto na 13 czerwca. Szef rządu na przełomie kwietnia i maja wydał w tej sprawie specjalne rozporządzenie – wyjaśnia Wirtualna Polska.

Zdaniem Obserwatorium Wyborczego, wydanie każdego z tych rozporządzeń stanowi przestępstwo z art. 231 par. 1 kodeksu karnego. Skubiszewski domaga się  wszczęcia postępowania i przesłuchania premiera Morawieckiego. Jeśli okazałby się winny, groziłaby mu kara 3 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także
Przeczytaj więcej