18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ten cios dobije Polskę?

Morawiecki zapowiada "gospodarcze uderzenie"

Wojciech Kozicki
07.12.2020  08:55
Morawiecki szykuje dla Polski " gospodarcze uderzenie". To będzie nokaut?
Morawiecki szykuje dla Polski " gospodarcze uderzenie". To będzie nokaut? Fot: Adam STASKIEWICZ/East News

Kryzys gospodarczy maltretuje Polskę, a koronawirus SARs-CoV-2 wydaje się nie do zatrzymania. Tymczasem rząd PiS i premier Mateusz Morawiecki mają plan, jak uratować kraj. Szykuje się GOSPODARCZE UDERZENIE! Brzmi epicko i dumnie, ale będzie po staremu… Rząd uderzy was po kieszeni. Szykujcie się na NOWE PODATKI.

Premier Mateusz Morawiecki kocha podatki i uważa, że są rozwiązaniem na wszystko. Wkrótce będzie ich jeszcze więcej! W rozmowie z „Pulsem Biznesu” zapowiedział, że gdy tylko Polacy dostaną szczepionkę na koronawirusa, w 2021 roku rozpocznie się  „istotne odbicie i wzrost gospodarczy”. No cóż, niektórym odbija już teraz i gospodarki to nie ratuje…

Morawiecki zada Polsce ostateczny cios?

Jak podaje radiozet.pl, rząd PiS ma już gotowy plan na nową rzeczywistość gospodarczą po korona kryzysie. Spełni się mokry sen premiera Morawieckiego, gdyż Polska stanie się "krajem inwestycji i nowych podatków".

Premier przyznał, że częścią planu jest walka z unikaniem opodatkowania i rajami podatkowymi. Głównym motorem napędowym „uderzenie gospodarczego”  będą oczywiście nowe daniny. Wejdą w życie m.in. podatek od cukru, podatek od małpek oraz opodatkowanie CIT-em spółek komandytowych. A może by tak opodatkować głupotę polityków? Wtedy na pewno bylibyśmy najbogatszym krajem na świecie.

Walka z pandemią kiedyś się skończy, dlatego poza doraźną pomocą dla firm patrzymy również w przyszłość, by wówczas szybko ruszyć do gospodarczego wyścigu. Wkrótce przedstawimy główne założenia naszego uderzenia gospodarczego - zapowiada Morawiecki. (Puls Biznesu)

Czy Polska przetrwa „uderzenie gospodarcze”? Może być to dla niej nokautujący cios…