18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Premier kontra koronawirus

Morawiecki popełnił przestępstwo? Sprawa w prokuraturze

Wojciech Kozicki
28.08.2020  15:16
Morawiecki odpowie karnie za wypowiedzi o koronawirusie?
Morawiecki odpowie karnie za wypowiedzi o koronawirusie? Fot: Mateusz Grochocki/East News

Premier Mateusz Morawiecki ma kłopoty. Poseł KO Michał Jaros złożył zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Kontrowersyjna wypowiedź w trakcie kampanii prezydenckiej może go sporo kosztować.

Premier Mateusz Morawiecki, gdy trwała kampania prezydencka Andrzeja Dudy,  mówił o spadającej liczbie zachorowań na koronawirusa w Polsce. Twierdził, że COVID-19 jest w odwrocie i należy iść na wybory prezydenckie. Okazuje się, że za tę wypowiedź może dorwać go prokuratura.

Morawiecki, koronawirus i prokuratura

Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej epidemii. To jest dobre podejście, Szanowni Państwo, bo on jest w odwrocie. Już teraz nie trzeba się go bać. Trzeba pójść na wybory tłumnie 12 lipca- mówił w lipcu Mateusz Morawiecki.

Poseł Jaros uważa, że premier naruszył art. 165 § 1 pkt. 1 Kodeksu karnego i mógł sprowadzić powszechne zagrożenie epidemiologiczne na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. W piątek złożył w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

Poziom zakażeń jest zdecydowanie wyższy niż dotychczas, w tym przed wyborami prezydenckimi. Z przykrością stwierdzam, że wzrasta również liczba przypadków śmiertelnych, ludzie umierają na koronawirusa. Pan Premier kłamał. To świadczy również o cynizmie władzy, która dla wygranej jest w stanie zrobić wszystko, także kłamać – powiedział poseł Michał Jaros.

Czy Morawiecki zostanie ukarany? Posłowi Jarosowi sugerujemy, by zainteresował się również wiecami wyborczymi Trzaskowskiego i Dudy, gdyż mogły w ich trakcie zostać złamane pewne obostrzenia i zasady bezpieczeństwa…

Zagłosuj

Czy wybory zostały sfałszowane?

Liczba głosów:

Czytaj także
Przeczytaj więcej