18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Grozi mu Trybunał Stanu!

Morawiecki do więzienia? "Odpowiedzialność karna"

Wojciech Kozicki
15.09.2020  16:40
Premier Morawiecki i koniec kariery? Wybory kopertowe i decyzja sądu
Premier Morawiecki i koniec kariery? Wybory kopertowe i decyzja sądu Fot: Piotr Molecki/East News

Premier Mateusz Morawiecki poda się do dymisji? Zapadł wyrok sądu i okazało się, że decyzja o wyborach korespondencyjnych była nielegalna. Dymisja to jednak początek jego problemów. Morawieckiego czeka odpowiedzialność karna i Trybunał Stanu?

We wtorek Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uznał, że decyzja premiera zobowiązująca Pocztę Polską do przygotowania w maju br. wyborów prezydenckich w trybie korespondencyjnym naruszyła prawo. Okazało się, że decyzja premiera Morawieckiego była nieważna, a i tak wydano 70 milionów złotych. Opozycja domaga się dymisji i zapowiada złożenie wniosku do prokuratury.

Trybunał Stanu dla premiera Morawieckiego?

Tymczasem Leszek Miller w wywiadzie dla „Wirtualnej Polski” przewiduje, że premiera Morawieckiego czego coś dużo gorszego niż dymisja. Grozi mu Trybunał Stanu!

Premier Morawiecki złamał obowiązujące ustawodawstwo, naruszył konstytucję,  kodeks wybory, ustawę o radzie ministrów. Bez podstawy prawnej i z naruszeniem prawa  zobowiązał Pocztę Polską do działań związanych z wyborami. Działał nielegalnie – powiedział Leszek Miller. (Wirtualna Polska)

Czy Morawiecki się wywinie? PiS chce przeforsować ustawę zakładającą bezkarność dla polityków i urzędników za działania w czasie pandemii. Miller zapowiada jednak, że premiera i tak czeka odpowiedzialność karna i Trybunał Stanu.

Miller zaapelował do opozycji, już zaczęła zbierać podpisy pod wniosek o Trybunał Stanu dla premiera. Sugeruje, że powinna organizować już głosowanie o wotum nieufności dla premiera, jednocześnie mając gotowego kandydata na jego miejsce.

 

Czytaj także