18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wybaczamy?

Morawiecki przeprasza Polaków. Premier wyraził skruchę

03.04.2021  10:02
Maeusz Morawiecki przeprosił za "wygrywanie z pandemią"
Maeusz Morawiecki przeprosił za "wygrywanie z pandemią" Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Mateusz Morawiecki w opublikowanych na Facebooku życzeniach wielkanocnych przeprosił Polaków za swoje słowa o wygrywaniu z pandemią. Premier wyjaśnił, że nadziei narobiła mu spadająca liczba zakażeń.

Mateusz Morawiecki w swojej przedświątecznej przemowie nawiązał do słów z początku lipca, kiedy to namawiał Polaków na tłumny udział w wyborach, zapewniając, że pandemii już nie ma.

Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej epidemii. To jest dobre podejście, bo on jest w odwrocie. Już teraz nie trzeba się go bać. Trzeba pójść na wybory, tłumnie - zapewniał szef rządu.

Deklaracje premiera okazały się skuteczne i przyniosły rekordową frekwencję wyborczą. Szkoda, że kosztem zdrowia obywateli.

Mateusz Morawiecki przeprasza Polaków

Teraz Mateusz Morawiecki wyraził skruchę i jak stwierdził, jego zachowanie było błędem, za który trzeba przeprosić.

Rzeczywistość epidemiczna nieraz okazała się bardziej skomplikowana niż moje nadzieje.  Nie mogę cofnąć czasu, ale sam też bym dzisiaj pewne kwestie opisywał inaczej. Dlatego dziś za te momenty chcę państwa przeprosić, z nadzieją, że ten gest pojednania będzie nam towarzyszył w nadchodzących trudnych tygodniach - przyznał premier.

Na koniec szef rządu zaapelował o zachowanie bezpieczeństwa podczas świąt oraz dodał, że powrót do normalności mogą zapewnić tylko i wyłącznie szczepienia. Jak zadeklarował, preparat przeciw COVID-19 jest w pełni bezpieczny i on sam zaszczepi się w pierwszym możliwym terminie. Wierzycie w słowa premiera?

Czytaj także
Przeczytaj więcej