18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kolejny triumf?

Mroczna przepowiednia Kwaśniewskiego. "PiS wygra kolejne wybory"

21.07.2021  11:09
Aleksander Kwaśniewski przepowiada zwycięstwo PiS
Aleksander Kwaśniewski przepowiada zwycięstwo PiS Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Aleksander Kwaśniewski podzielił się zaskakującą wizją dotyczącą przyszłości polskiej polityki. Były prezydent uważa, że PiS ponownie wygra wybory parlamentarne, choć prawdopodobnie nie utrzyma władzy. Do powstrzymania partii Jarosława Kaczyńskiego przyczyni się między innymi Donald Tusk.

Aleksander Kwaśniewski w najnowszym wywiadzie z rp.pl skomentował bieżącą sytuację polityczną w kraju oraz podzielił się wizją na najbliższe lata. Jego zdaniem powrót Donalda Tuska mocno uderza w PiS, choć nie gwarantuje jeszcze sukcesu.

Na pewno Tusk wzbogaca polską politykę i może ją zmienić. Już zatrzymał spadek notowań PO i przegonił Hołownię. PO może dziękować Jarosławowi Gowinowi za to, że doprowadził do przełożenia wyborów prezydenckich i dał szansę na wymianę kandydata. Gdyby Trzaskowski nie wystartował w wyborach, to PO byłaby już w bardzo głębokim kryzysie - mówił Kwaśniewski.

Były prezydent podkreśla, że przekaz anty-PiS jest silny, lecz może nie wystarczyć ex-premierowi do odniesienia sukcesu. Dużą rolę w tej kwestii ma odegrać przedstawienie atrakcyjnego programu.

Aleksander Kwaśniewski komentuje "Lex TVN"

Zdaniem byłego prezydenta projekt nowelizacji ustawy medialnej nazywany "Lex TVN" to prawdopodobnie próba przykrycia rządowej afery mailowej.

W PiS panuje przekonanie: ‘nie wygrywamy tak bardzo, jak powinniśmy, przez działalność wrednych mediów, które nam brużdżą i nie pozwalają na pokazanie w pełni naszych zalet’. Zdobyli media publiczne i bardzo wpływowe media lokalne. TVN jest im nie tyle potrzebny dla siebie, co chcą go zniszczyć - stwierdził były polityk.

Kwaśniewski podkreśla również, że ważną rolę w nowym sporze może odegrać Jarosław Gowin. Obecnie Porozumienie stanowi rolę hamulca PiS, lecz może to za jakiś czas sprawić, że ugrupowanie wchodzące w skład Zjednoczonej Prawicy odejdzie w zapomnienie.

Były prezydent stwierdził też, że "PiS wygra kolejne wybory parlamentarne", choć prawdopodobnie nie wystarczy to do utrzymania władzy. Wkrótce prezes odejdzie w zapomnienie?

Czytaj także