18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

paranoja

Kaczyński wieszczy zamach! Obiecuje: PiS przywróci Polsce wolność

Emilia Waszczuk
17.01.2020  14:34
Msza święta w 7. rocznicę śmierci Jadwigi Kaczyńskiej
Msza święta w 7. rocznicę śmierci Jadwigi Kaczyńskiej Fot: Adrian Kumor/REPORTER

17 stycznia minęło dokładnie 7 lat od śmierci matki Jarosława Kaczyńskiego - Jadwigi Kaczyńskiej. Jako że kobieta nie była dla Polski nikim zasłużonym, mszę ku jej pamięci transmitowała TVP, w kościele zebrała się rządowa śmietanka, a prezes wygłosił kazanie do ludu.

Pani Kaczyńska w pamięci Polaków pozostanie jedynie jako matka Jarosława i Lecha Kaczyńskich. Nieliczni mogą pamiętać ją też jako swoją nauczycielkę - uczyła języka polskiego. W swoim życiu zaliczyła też członkostwo w Instytucie Badań Literackich PAN. Wszystko to oznacza oczywiście, że jest wielce zasłużona, więc należą jej się ogólnopolskie zaszczyty (TVP np. transmitowała jej pogrzeb!).

Kobieta zmarła 17 stycznia 2013 roku po wieloletniej chorobie. W czwartek w Starachowicach odprawiono mszę świętą ku jej pamięci. Za prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, na to jakże ważne dla narodu polskiego wydarzenie, pognała Telewizja Polska. Ile kosztowała transmisja? Tego ujawnić nie chcą (stać ich, przed chwilą PiS dał im z pieniędzy podatników prawie 2 miliardy złotych). Ale kto by patrzył na koszty, gdy prezes ma coś ważnego do zrobienia i przekazania?

Msza za Kaczyńską i zamach na Polskę

A miał i to sporo. Przed kamerami oznajmił bowiem, że jego matka żyła w czasach ciężkich, przeżyła lata, gdy Polska nie była wolna. Teraz jej już nie ma, a nasz kraj znowu wolność traci! Nie martwcie się jednak - zdawał się głosić Jarosław Kaczyński - jest PiS. PiS zadba o to, by Polacy na powrót byli wolni.

Pokoleniu mojej mamy, jej samej, przyszło żyć w trudnych czasach. Jedne z ostatnich słów, jakie wypowiedziała przed śmiercią, bardzo już niedługo przed śmiercią, to były słowa o tym, że jej pokolenie nie miało szczęścia. Rzeczywiście nie miało szczęścia. Przyszło jej przeżyć wojnę, okres powojenny niezwykle trudny. Przyszło jej, temu pokoleniu przeżyć komunizm i dopiero w ostatniej części życia przyszła wolna Polska. Ta wyczekiwania wolna Polska. Ale musimy pamiętać, że właśnie temu pokoleniu zawdzięczamy to, że przyszła. Zawdzięczamy trwanie, zawdzięczamy trwanie tego wszystkiego, co w sferze duchowej, sferze świadomości Polskę stanowi. Zawdzięczamy pamięć i trwałość pewnej tradycji

- mówił przed kamerami TVP Jarosław Kaczyński.

I przeszedł do rozprawiania o zamachu...

Nam Polakom należy się własne państwo – niepodległe, suwerenne, demokratyczne. Dziś w tym znów pięknym, ale niełatwym czasie, musimy o tym pamiętać. To jest coś, co łączy okres życia tego pokolenia, którego w większość już odeszła, z tym dzisiejszym czasem. […] Czynimy wszystko, by ten nowy zamach na naszą suwerenność został odparty

- zapewniał prezes, choć kto wolność Polakom zabiera, tego nie wyjaśnił.

Przeczytaj więcej
Komentarze